niedziela, 24 marca 2019

"Owoce miłości" - Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 5 września 2019 roku
Liczba stron: 310


Czwarta książka z serii "Rok na Kwiatowej" w dużej mierze została poświęcona Wioli. Jesteśmy świadkami tego, jak kobieta samodzielnie wychowuje dzieci, a także tęskni za mężem. Jej Ukochany całe tygodnie spędza w pracy, z dala od najbliższych i często swoją matkę wysyła do pomocy żonie. Wioletta uważa, że jej mąż ma prawdopodobnie romans, a jednocześnie nie może dojść do porozumienia z Teściową... Czy jej życie nabierze szarych warstw? Dlaczego nie może cieszyć się szczęściem? Oczywiście Autorka przedstawia nam dalsze losy pozostałych mieszkanek z Kwiatowej. Malwina nadal przygotowuje się do ślubu, walczy z poglądami mamy, a także próbuje rozszyfrować rodzinny sekret. Wpadamy również na herbatę do Róży i jesteśmy świadkiem tego, że ciąża, to nie tylko szczęśliwe dni i oczekiwania dziecka z uśmiechem na twarzy. Nie zapominamy również o Liliannie, które bezgranicznie pokochała Agnieszkę i chce dla niej jak najlepiej....

Jesień, zima, wiosna, lato - w tej kolejności śledziłam losy kobiet z Kwiatowej i powiem Wam, że zżyłam się z nimi. Nie ukrywam, że jest mi troszkę smutno rozstać się z historią tych kobiet. Ta część, jak sam tytuł wskazuje, opowiada o pięknie miłości. Jesteśmy świadkami rozkwitania nie tylko miłości partnerskiej, ale również tej, która dotyczy Lilianny i Agnieszki, czy Róży i jej dzieciątka.

"Owoce miłości" to historia przepełniona uczuciami, ale również problemami. Na drodze każdej z kobiet pojawiają się pewne przeciwności i bohaterki muszą wykazać się samozaparciem, a także dążyć do tego, co sobie postanowiły. W tej części kibicujemy im, ale również podziwiamy za to, jaką siłę okazują.

Z wielką przyjemnością polecam Wam książki z serii "Rok na Kwiatowej". To właśnie ta seria skradła moje serce do twórczości Pani Karoliny. Czytając te historie, staniecie się jedną z przyjaciółek i nie będziecie chciały się z nimi rozstać. Książki w szczególności polecam osobom, które uwielbiają obyczajówki. Uważam, że "Rok na Kwiatowej" to również świetna alternatywa na prezent. Ja tymczasem rozstaje się z Lilianną, Różą, Wiolką i Malwiną, ale cieszę się, bo już niedługo poznam kolejne bohaterki z tego bloku. Mam nadzieję, że również się polubimy. :)

Moja ocena: 8/10

1 komentarz: