wtorek, 26 marca 2019

"Dziewczynka z atramentu i gwiazd" - Kiran Millwood Hargrave

Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 3 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 260


Magiczny świat Isabelli porywa czytelnika do niezwykłej krainy. Miejsca, w którym w żyłach bohaterki płynie atrament, a mapy są skarbem. Trzynastolatka cechuje się odwagą i zamierza przywrócić wyspie, na której żyje dawny urok. Nie boi się przeszkód, a zakazy dorosłych nie są dla niej przeszkodą. Wraz ze swoją przyjaciółką, a zarazem córką gubernatora, pragnie, aby świat stał się lepszy. Czy młody wiek jej na to pozwoli? Czy płeć będzie stanowiła jakąś przeszkodę? I na koniec, czy Isabelli uda się spełnić marzenie? 

Zdecydowanie jestem okładkową sroką. Ale w tym przypadku fenomenalne jest również wnętrze książki. Została ona przepięknie wydana i idealnie wprowadza nas w klimat, który panuje w powieści. Każda strona jest pięknie przyozdobiona kompasami czy innymi narzędziami kartograficznymi.


"Dziewczynka z atramentu i gwiazd" to jednocześnie legenda z baśniowym klimatem. Ta pozycja otwiera nam oczy na charakter ludzi i przedstawia ich różnorodne zachowanie. Dzięki Isabelli jesteśmy świadkami wielkiej odwagi małego człowieka. W tej książce dostrzegamy również walkę dobra ze złem, a także hierarchię dzięki władzy i bogactwu. 

Jeżeli chcecie przenieść się do innego świata, gdzie atmosfera przepełniona jest fantastyką, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Isabella swoją siłą udowodni Wam, że marzenia są po to, aby je spełniać, siła walki jest najważniejsza, a wokół nas, w tym szarym świecie, są ludzie, dla których wiele znaczymy.


Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.

2 komentarze: