poniedziałek, 8 kwietnia 2019

5 zalet korzystania z Legimi


1. Czytasz w każdym miejscu i w dowolnej pozycji. - Nie ukrywam, że w dzień wolę sięgnąć po książkę i rozkoszować się w taki sposób lekturą. Jednak kiedy nadchodzą wieczory, a mnie dopada zmęczenie wolę położyć się na łóżku i w dowolnej, wymyślnej pozycji wziąć do ręki telefon czy czytnik. Z racji ich wymiarów, nie muszę przyjmować tradycyjnej pozycji do czytania, tylko na spokojnie mogę zdjąć okulary i zabrać się za lekturę. 

2. Aplikacja liczy Ci ile czasu spędziłeś/aś na lekturze. - Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, ale fajnie jest dowiedzieć się, ile minut dziennie poświęcamy na czytanie. Aplikacja pokazuje dzienny czas czytania książki, a także na wykresie słupkowym obrazuje ile przeczytaliśmy w poszczególnych dniach. Dodatkowo możemy sprawdzić, jak średnio wygląda ilość czytanych słów na minutę oraz porównać nasze wyniki ze średnią użytkowników.

3. Miesięczny abonament równy jest zakupowi jednego egzemplarza książki. - Za dostęp bez limitu do ponad 25 000 książek płacimy jedyne 32,99 zł z umową na 12 miesięcy, bądź 39,99 zł bez umowy. Dla osób, które bardzo dużo czytają, takie rozwiązanie budżetowo idealnie opłaca się. Najczęściej cena książki w twardej oprawie równa jest miesięcznej cenie abonamentu. A jeżeli doliczyć jeszcze koszty wysyłki? :)

4. Nie ogranicza Cię miejsce. Twoja wirtualna biblioteczka może posiadać tytuły, na które nie masz miejsca w domu. - Niestety na chwilę obecną nie mogę pozwolić sobie na to, aby w mieszkaniu trzymać wszystkie moje książki. Dobrze, że mam Rodziców, którzy bezpiecznie przechowują moje książki. Dzięki wirtualnej biblioteczce w każdej chwili mogę sięgnąć po dowolną książkę. Już nie muszę ograniczać się do tego, że dana pozycja znajduje się w rodzinnym domu, albo jeżeli znowu coś kupię, to nie będę miała miejsca.

5. Możliwość korzystania z kilku urządzeń jednocześnie. - abonament pozwala na zainstalowanie aplikacji Legimi jednocześnie na czterech urządzeniach. Czytasz książkę na laptopie, ale jest Ci już niewygodnie? Leć do łóżka, weź czytnik i kontynuuj lekturę. A może zastała Cię długa kolejka na poczcie, a masz przy sobie tylko dowód i telefon? Nic trudnego, włącz aplikację na swoim smartfonie i umil sobie czas oczekiwania.

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa aplikacja, pierwszy raz o niej słyszę, ale za chwilę lecę ją pobierać.
  Pozdrawiam serdecznie!

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Planuję wykupienie abonamentu w Legimi, ale najpierw chcę wydostać się ze swoich zaległości w domowej biblioteczce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa aplikacja, nie słyszałam o niej, aż do teraz.

  OdpowiedzUsuń