niedziela, 7 kwietnia 2019

"Baśnie i opowieści o Bydgoszczy" - E. A. Gwiazdowska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 130
Liczba stron: 15 marca 2019 roku


"Baśnie i opowieści o Bydgoszczy" to zbiór informacji dla mieszkańca, jak i turysty. Każdy rozdział poświęcony jest osobnej historii i miejscu. Na początku poznajemy wykreowaną baśń, a następnie otrzymujemy małą dawkę prawdziwych informacji. W zależności - jest to, historyczne nawiązanie bądź aktualny opis miejsca i jego przeznaczenie.


Atutem książki są jej wymiary. Została ona wydana w miarę małej formie, a dodatkowo jest cienka. Idealnie sprawdzi się podczas zwiedzania Bydgoszczy i poznawania historii obejrzanych miejsc. Dzięki tej pozycji dowiecie się więcej o bydgoskich aniołach, Wyspie Młyńskiej, czy nawet wybierzecie się w podróż do Ostromecka. 


Jestem zadowolona, że miałam przyjemność sięgnąć po tę pozycję i dowiedzieć się więcej na temat miasta, które znajduje się w moim sąsiedztwie. Zapewne podczas następnej wizyty, będę staranniej przyglądała się detalom, o którym dowiedziałam się podczas lektury. "Baśnie i opowieści o Bydgoszczy", to świetny przewodnik po mieście, gdzie Wisła stworzyła pewną historię.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Novae Res.

1 komentarz: