sobota, 23 marca 2019

"Pocieszki" - Katarzyna Grochola

Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 18 sierpnia 2018 roku
Liczba stron: 362

Katarzyna Grochola w swoim zbiorze opowiadań przedstawia historie, które płyną prosto z serca i dotyczą codziennego życia. "Pocieszki", to opowieści, które chwytają ze serce i zapewne mają odzwierciedlenie w życiu większości osób.


Autorka pisze w sposób prosty i zwięzły. Nie wypuszcza słów na wiatr, a każde zdanie jest wartościowe. Ta kobieta, przedstawia rzeczywistość taką, jaka jest. Nie ukrywa, że na świecie panuje zło, ale jednocześnie stara się, abyśmy dostrzegli w sobie dziecko i cieszyli się z tego, co nas otacza.

Każda z historii przedstawionych w książce miała swój realny zalążek i wydarzyło się to naprawdę. Wiem, że jeszcze kilka razy będę wracała do niektórych opowiadań, ponieważ zawierają one cenną lekcję, ale również są pocieszeniem na gorsze dni.

Z wielką przyjemnością polecam Wam "Pocieszki". Uważam, że jest to lektura idealna dla każdej osoby, niezależnie od wieku. Jeżeli macie problem ze znalezieniem prezentu dla kogoś bliskiego, to ta pozycja będzie strzałem w dziesiątkę.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.

1 komentarz: