poniedziałek, 23 października 2017

Polscy autorzy na jesień

Cześć, aktualnie jestem w drodze do Krakowa - tak, tak! Już jadę na Targi Książki! Przygotowałam jednak dla Was posty i zaplanowałam ich automatyczną publikację. Postanowiłam, aby na moim blogu, co jakiś czas, pojawiały się opisy pięciu książek, które nawiązują do danej tematyki. Dzisiaj czeka na Was piątka pozycji, które uważam, że wkomponują się w jesienny klimat. Zapraszam.


1. "Wędrowne ptaki" - Karolina Wilczyńska

Przygotujcie sobie kubek gorącej herbaty i wybierzcie się na babskie spotkanie na Kwiatowej. Malwina, Liliana, Wioletta i Róża, to kobiety, które przekażą Wam najważniejsze informacje, pocieszą, w razie potrzeby doprowadzą do porządku, ale zawsze będą dla Ciebie wsparciem.

Recenzja >klik<2. "Wesoła rozwódka" - Iwona Czarkowska

Rozwód najczęściej kojarzy się ze smutkiem i zakończeniem pewnego etapu. Nie zawsze jednak ten czas musi odganiać radość z codziennych chwil. Alicja udowadnia, że jej życie po rozwodzie nabrało kolorów, a jej perypetie wywołają uśmiech na Waszych twarzach. Dawka humoru gwarantowana.

Recenzja >klik<3. "Wybory Niny" - Anna Kekus

Powieść Pani Ani jest zarazem lekka, ale porusza ważny temat. Ta historia to połączenie przyjemnej historii, która ma jeszcze drugie dno. Wraz z bohaterami przeniesiecie się do świata, gdzie toczy się walka o popularność, a wraz z nią ludzie, którzy są w stanie zrobić wiele dla pieniędzy.

Recenzja >klik<4. "Tatarka" - Renata Kosin

Chcecie poznać znaczenie słowiańskich obyczajów? Ciekawi Was, czy młoda dziewczyna będzie w stanie poznać przeszłość swojej rodziny? Pani Renata stworzyła historię, która wciąga od pierwszych stron. Weźcie kocyk i zatopcie nos w lekturze, a nie pożałujecie.

Recenzja >klik<
5. "Po prostu bądź" - Magdalena Witkiewicz

O tej autorce słyszał już chyba każdy. Długo zastanawiałam się jaki tytuł powinnam tutaj zawrzeć. Ostatecznie werdykt padł na "Po prostu bądź". Ta pozycja zapisała się bardzo głęboko w moim sercu i podczas lektury wylałam dużo łez. Uważam, że każdy z Was powinien poznać tę niezwykłą opowieść o miłości i przyjaźni.

Jestem bardzo ciekawa jak podobał Wam się post tego typu. Koniecznie dajcie znać, czy czytaliście któraś z tych powieści albo zamierzacie zabrać się za nią. Co Wy, polecilibyście na jesienne wieczory z kubkiem gorącej herbaty?

Jeszcze jedno - jeżeli również wybieracie się do Krakowa i chcecie zobaczyć moją twarzyczkę na żywo, uściskać mnie lub nagadać mi, to odezwijcie się do mnie na Instagramie :)


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam literaturę polską i sięgam po nią najczęściej. Niestety nie czytałam jeszcze żadnej powieści z tych, które przedstawiasz, ale mam nadzieję, że to kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka z proponowanych tytułów sama chce przeczytać tej jesieni. Ze swej strony proponuję Ci cykl Jabloniowy sąd Krystyny Mirek. Myślę, że to wspaniała lektura na jesienny czas.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. "Wybory Niny" od Wydawnictwa Lira bardzo mnie kuszą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy post:) Ja na pewno chcę sięgnąć po jakąś powieść Pani Witkiewicz, do tej pory miałam przyjemność przeczytać tylko dwie, więc jeszcze sporo przede mną!

  OdpowiedzUsuń