czwartek, 7 września 2017

"Wybory Niny" - Anna Kekus

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Data wydania: 18 sierpnia 2017
Liczba stron: 304

Czy miłość można kupić?


Nina, to Polka, która wyjechała do Ameryki, aby zapewnić lepsze życie swojej rodzinie. Jej ojciec potrzebował pieniędzy na leczenie, więc kobieta planowała znaleźć dobrze płatną pracę i ułatwić życie najbliższym. Niestety trafiła na człowieka, który ją pobił. Szczęście w nieszczęściu było takie, że znalazł się Damian, który zaoferował jej małżeństwo dla pieniędzy.

Ach! Co to była za powieść! Jej treść pochłonęłam siedząc w kolejce do lekarza - i teraz pytanie "czy tak długo siedziałam?", "czy tak szybko czyta się książkę?". Jedno i drugie - uwierzcie mi. Gwarantuję Wam, że jeżeli zdecydujecie się poznać losy Niny, to nie będziecie w stanie oderwać się od lektury. Nie jest to kolejny typowy romans, to jest jedna z lepszych historii miłosnych, która owiana tajemnicą.


Główna bohaterka to kobieta, która była w stanie zrobić wszystko, aby pomóc swojej rodzinie. Poleciała do obcego kraju z planami i marzeniami. Niestety nie mogła ich spełnić, ponieważ spotkała na swojej drodze nieodpowiedniego mężczyznę. Determinacja przyczyniła się do tego, że Nina stała się kobietą łatwowierną i jeżeli ktoś zaoferował jej pieniądze, to korzystała. Tym sposobem stała się żoną Damiana. Udawani małżonkowie wzajemnie czerpali korzyść. Ona miała pieniądze, on zyskał rozgłos i poparcie w zbliżających się wyborach.

Wydawałoby się, że "Wybory Niny", to kolejny romans, gdzie dziewczyna zakochuje się w bogaczu, a on pozostaje obojętny. Nie jest to również historia o tym, że oboje padają sobie w ramiona, a ich miłość jest najpiękniejsza. To coś więcej, ale o tym musicie przekonać się sami. Poza wątkiem miłosnym, zostaje poruszony tutaj problem braku pieniędzy, walka o poparcie oraz radzenie sobie z plotkami.


Zastanawialiście się kiedyś, ile bylibyście w stanie zrobić dla najbliższych? Czy moglibyście zawrzeć związek małżeński bez miłości? Osoby, które kochamy są dla nas najważniejsze i nie możemy znieść myśli, że w ich życiu dzieje się coś złego. Zdarza się, że chętnie przejęlibyśmy ich cierpienie na siebie.

Nina, to bardzo silna kobieta, która otworzy Wam oczy na wiele spraw, a jej przeszłość przekaże wskazówki, jakie konsekwencje mogą płynąć z niektórych czynów. Całym serduszkiem polecam Wam tę powieść, ponieważ w głębi tekstu ukryta jest prawdziwa lekcja życia. Na koniec dodam tylko, że mam nadzieję, iż Pani Anna Kekus niedługo ujawni nam dalszą część tej historii - to zakończenie koniecznie musi zostać rozwinięte.

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Lira.

2 komentarze:

 1. Nie lubię cukierkowych romansów, gdzie od razu wiadomo jak się skończy, wiec myślę, że książka przypadłaby mi do gustu. :)
  P.S. Świetna recenzja! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna historia! :)
  Czekam na kontynuację. :)

  ___
  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń