czwartek, 9 stycznia 2020

"Zanim cię zapomnę" - Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

Wydawnictwo: WAB
Data wydania: 27 listopada 2019 roku
Liczb stron: 320


Nina Sobieraj, to kobieta, która kiedyś szczyciła się mianem gwiazdy. Z wiekiem zaczęła podupadać i nie jest już tak dostrzegana. Kobieta jednocześnie cechuje się oziębłym charakterem i przeważnie odpycha od siebie wiele osób. Drugą główną bohaterką jest Sonia, która prowadzi w Łebie pensjonat. Właścicielka wiedze ciche i spokojne życie, jednak wszystko ulega zmianie, kiedy w jej willi pojawia się Nina. Okazuje się, że spotkanie tych dwóch osób nigdy nie powinno dojść do skutku...

W książce zostało poruszonych bardzo wiele problemów. Nie jest to lekka historia na raz, dzięki której będziemy mogli odprężyć się, ponieważ akcja wciągnie nas do świata problemów i pobudzi emocjonalnie. Niestety osobiście nie mogłam do końca wczuć się w wykreowany klimat. Nie ukrywam, że w pewnym stopniu brakowało mi "tego czegoś" w tej powieści.


Jeżeli szukacie książki, która nie będzie przesłodzona bożonarodzeniowym klimatem, to ta pozycja jest dla Was. Mimo, iż okładka zachwyca urokiem, to treść nie jest już taka słodka. Autorki uzmysławiają, że święta nie dla każdego są cudownym czasem, a problemy niespodziewanie mogą pojawić się w każdej chwili życia.

Moja ocena: 6/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu W.A.B. 

2 komentarze: