piątek, 10 stycznia 2020

"Wigilijny pech" - Magdalena Kubasiewicz

Wydawnictwo: WAB
Data wydania: 27 listopada 2019 roku
Liczba stron: 320


DiDi nienawidzi świąt. Uważa, że w tym czasie dopada ją fatum i spadają na nią wszelkie możliwe nieszczęścia. W tym roku kobieta planowała spędzić okres bożonarodzeniowy poza granicami Polski, jednak musi wrócić w rodzinne strony, ponieważ jej najmłodsza siostra wychodzi za mąż. Dodatkowo przed samym wyjazdem psuje jej się samochód, a nie może jechać ze swoim chłopakiem, ponieważ ten ją zostawił...

Jestem zachwycona! Ta książka została napisana przyjemnym językiem i mimo panującego nieszczęścia wywołuje uśmiech na twarzy. Podczas lektury, czytelnik czuje się, jakby sam brał udział w rozgrywającej się akcji.


W książce świetnie zostały przedstawione stereotypy małej miejscowości i podejście do wielu spraw przez starszych ludzi. DiDi spodziewała się reakcji ciotek i niekomfortowych pytań o jej stan cywilny. Bohaterka nie chciała być dla starszych osób niemiła i nie wiedziała, jak ma przekazać im, że jej pasuje takie życie. Dodatkowo bohaterka nie rozumiała również tego, że wesele jej siostry w głównej mierze jest aranżowane przez inne osoby, a Panna Młoda ma w tej kwestii jak najmniej do powiedzenia.

Serdecznie polecam Wam tę pozycję. Jest to przyjemna lektura, która pozwala na oderwanie się od codziennych problemów i chwilę odpoczynku.  

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu WAB.

0 komentarze:

Prześlij komentarz