poniedziałek, 10 grudnia 2018

"Kobiety nieidealne. Iza" - Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 16 października 2018 roku
Liczba stron: 400


W drugiej części z cyklu "Kobiety nieidealne" poznajemy lepiej życie Izy. Kobieta straciła pracę i samotnie opiekuje się synem Harumim. Jego ojciec przebywa w Japonii i teraz na matkę spadł obowiązek wychowawczy. Bohaterkę w nowej sytuacji zaczyna odwiedzać przebojowa matka, która ma specyficzną relację z córką. Iza pewnego dnia podejmuje dojrzałą decyzję i postanawia wraz z Joanną otworzyć firmę. Bohaterki planują serwować sushi, którego w ich okolicy jest znikoma ilość. Czy uda im się odnaleźć w nowej sytuacji? Jak na decyzję Izy zareaguje jej zaborcza matka? Czy związek z Japończykiem, to była najlepsza lekcja na zdobycie zagranicznych przepisów?

Iza od zawsze była kobietą biznesu. Podróże służbowe, a także nieustanne wspinanie się po szczeblach kariery, nie było dla niej wyzwaniem. W momencie, kiedy niespodziewanie musiała zająć się synem, jej kariera legła w gruzach. Bohaterka nie pozwoliła sobie jednak, aby jej matka krytykowała ją i układała jej życie, więc postanowiła spróbować swoich sił w biznesie.


Autorki w tej części uświadamiają nam, że nigdy nie wiemy czym zaskoczy nas życie. Jeżeli mamy jakieś marzenia, to powinniśmy zaryzykować i dążyć do ich spełnienia. Los często będzie rzucał nam kłody pod nogi i to tylko od nas zależy, czy znajdziemy w sobie wystarczająco dużo siły i je pokonamy.

Jeżeli mieliście okazję poznać już losy Magdy, to zapewne chętnie dowiecie się co słychać u Izy. Szczegółowo przedstawiając zmagania tytułowej bohaterki, Autorki nie zapomniały również wspomnieć o perypetiach jej wspólniczki, ciężarnej Basi, a także zakochanej Magdy. Natomiast jeżeli nie mieliście jeszcze okazji czytać pierwszej części, a trafiła do Was ta pozycja, to nic straconego. Podczas poznawania fabuły nie brakuje wątków, czym dana bohaterka zajmuje się, a także retrospekcji z pierwszej części.Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Replika.

2 komentarze:

  1. Nie planowałam czytać tej serii, ale ciągle trafiam na pozytywne jej recenzje, więc chyba zmienię zdanie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziś czytam juz drugą pozytywną opinię na temat tek ksiązki :) Trzeba przeczytać ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń