wtorek, 11 grudnia 2018

"Panny Młode. Jesień" - Kathryn Springer, Katie Ganshert, Beth K. Vogt

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 16 sierpnia 2018 roku
Liczba stron: 352


Już po raz czwarty miałam okazję sięgnąć po świetne opowiadania z cyklu "Rok Ślubów". Tym razem pierwsza historia przedstawia losy dwójki obcych sobie ludzi, którzy spotykają się dzięki matce bohatera. Mogłoby wydawać się, że sceptyczne nastawienie nie będzie prowadziło do niczego dobrego, jednak życie bywa nieprzewidywalne...
W październiku jesteśmy świadkami ogromnej miłości na linii dziecko - rodzic. Emma wie, że jej umierający ojciec marzył o tym, aby poprowadzić córkę do ołtarza. W tej sytuacji na ratunek przychodzi przyjaciel bohaterki, który oferuje jej małżeństwo. Czy gwar przygotowań może doprowadzić do tego, że między bohaterami zakiełkuje prawdziwe uczucie?
Ostatnia historia dotyczy Sadie, która wiele razy została zraniona. Kobieta powoli traci nadzieję na to, że uda jej się znaleźć odpowiedniego mężczyznę. Z czasem okazuje się, że nie musiała poznawać tylu obcych mężczyzn, gdyż ten jedyny był bardzo blisko.

Tym razem najbardziej urzekła mnie historia październikowa. Uważam, że bohaterowie pięknie zachowali się i podjęli rozsądną decyzję mimo tego, iż w dużej mierze kierowały nimi emocje. Emma wiele zawdzięczała swojemu ojcu i nikt nie przypuszczałby, że nagła decyzja o wyjściu za mąż, może wiązać się ze spełnieniem marzenia jej tatusia.


Dwie ostatnie historie uświadamiają nam, że nie zawsze trzeba szukać drugiej połówki w obcych ludziach. Emma, a także Sadie dowiedziały się, że odpowiedni mężczyzna był obok nich od wielu lat. Niekiedy nie jesteśmy w stanie uświadomić sobie, że mielibyśmy wieść życie z kimś znajomym. Miłość potrafi jednak zaskakiwać i przyznam szczerze, że ja również dobrze o tym wiem - przecież oddałam serce kumplowi z podstawówki. :)

Serdecznie polecam Wam cały cykl z serii "Rok Ślubów". Każda z czterech książek zawiera po trzy opowiadania. Wybrany miesiąc opisuje zupełnie inną historię, dlatego na spokojnie możecie zacząć lekturę w dowolnej chwili. Jeżeli jeszcze nie macie dla kogoś prezentu pod choinkę, to polecam zakup tych książek. Dzięki uroczym historiom obdarowana osoba nie raz uśmiechnie się i zwróci uwagę na piękno otaczającego nas świata.

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo 
Wydawnictwu Dreams.


1 komentarz: