czwartek, 13 grudnia 2018

"Pionki" - Natalia Nowak - Lewandowska

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 20 listopada 2018 roku
Liczba stron: 336


Natalia Nowak-Lewandowska w każdej ze swoich książek porusza bardzo ważny temat. Tym razem postanowiła opisać historię, w której występuje handel ludźmi i wykorzystywanie ich do niewolniczej pracy.


Komisarz Jakub wraz ze swoją córką przeprowadza się z Katowic do Łodzi. Pewnego dnia nastolatka spotyka się ze swoim tajemniczym chłopakiem. Okazuje się, że rodzice młodzieńca prowadzą interesy związane z handlem kobietami. Kilka dni po tym romantycznym spotkaniu, Majka niespodziewanie znika, a trop po niej ginie pod domem. Komisarz nie może pogodzić się z zaginięciem córki, jednak służbowo zostaje oddalony od sprawy.

Tomek nie mógł nic zrobić z faktem, że jego rodzice wybrali taką okrutną ścieżkę zawodową. Chłopak został postawiony przed ważnym wyborem, ponieważ musiał podjąć decyzję, czy zwrócić Majce wolność i jednocześnie donieść na rodziców, czy jednak być lojalnym wobec rodziny i nie zdradzić policji, co może prawdopodobnie dziać się z dziewczyną.


Codziennie na świecie giną ludzie. Niestety bardzo wiele osób nie odnajduje się, ale również nie zostają znalezione ich ciała. W jednej chwili ślad po ludziach ginie i nikt nie wiem, co się z nimi stało. Okrutną prawdą jest sytuacja przedstawiona w „Pionkach”, gdzie najczęściej kobiety porywane są i wywożone do pracy jako prostytutki. Zastanawia mnie, co kieruje ludźmi, którzy przekreślają życie innych, a także tymi, którzy korzystają z tych usług.

Wystarczy, że raz sięgniecie po książkę tej Autorki, a będziecie chcieli więcej. Nie spotkacie tutaj optymistycznych historii, tylko uroki okrutnego życia, odziane w prawdziwą codzienność. „Pionki”, to poważna historia, która po części niestety dotyczy wielu zaginionych osób.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Replika.

2 komentarze:

  1. Za tę serią zabiorę się już w nowym roku, ale jestem jej naprawdę ciekawa. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam wielką ochotę przeczytać tą ksiązkę!

    OdpowiedzUsuń