niedziela, 29 grudnia 2019

"Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne" - opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 26 listopada 2019 roku
Liczba stron: 320


"Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne", to zbiór piętnastu świątecznych opowieści, które zostały docenione na przestrzeni lat. Wraz z bohaterami przenosimy się do świata pełnego wątków do rozwiązania i wydarzeń przepełnionych dreszczykiem emocji.

Na rynku wydawniczym królują powieści obyczajowe w świątecznym klimacie. Tym razem w moje ręce trafiła nieco inna pozycja. Na bok odłożyłam romantyczne historie, a przeniosłam się do świata wypełnionymi tajemnicami i zagadkami do rozwiązania. Przyznam szczerze, że była to miła odskocznia. 

Opowiadania przedstawione w tej książce mają już długą historię i pochodzą sprzed wielu lat. Łatwo można zauważyć tutaj język, którym ludzie kiedyś posługiwali się, a również obyczaje, które panowały w przeszłości. 

Wiele osób zapewne uzna, że w tym roku już nie da rady przeczytać tej książki. Nic straconego! "Cichej nocy" nie trzeba koniecznie czytać w okresie świąt. Na spokojnie możecie zabrać się za nią w dowolnej porze roku, ponieważ wtedy również wczujecie się w klimat.


Osobiście jestem zadowolona z lektury i podobało mi się to, że mogłam sięgnąć po opowieści, którymi być może delektowali się moimi przodkowie. Jeżeli lubicie sięgać po książki, które powstały dawno temu, a miniony język i styl pisania Was zachwyca, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Zysk i S-ka.

2 komentarze:

  1. Ciekawa alternatywa dla słodkich i ciepłych historii świątecznych. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię opowiadania. Z chęcią więc zajrzę do tego zbioru.

    OdpowiedzUsuń