czwartek, 18 października 2018

"Nietypowa Matka Polka" - Anna Szczepanek

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 22 października 2018 roku
Liczba stron: 320 


Kobieta powinna mieć na wszystko czas. Jej dom powinien w każdej chwili lśnić czystością, dzieci powinny być grzeczne,a  wygląd ich matki nienaganny. Taki obraz kreują media społecznościowe oraz telewizja. Reale życie wygląda jednak inaczej, o czym otwarcie i bezkompromisowo pisze Anna Szczepanek.

Nietypowa Matka Polka w swojej książce obala stereotypy nienagannego życia i przedstawia świat, taki jakim jest. Książka została podzielona na trzy główne działy. W pierwszym o nazwie "Nietypowa" poznacie życie Autorki, Jej zwyczaje, a także wydarzenia z przeszłości. W rozdziale "Matka" będziecie mieli okazję ujrzeć uroki macierzyństwa, a także będziecie świadkami wielu kompromitujących momentów. Matka opisuje jak wyglądały narodziny Jej synów, a także uzmysławia do czego mogą doprowadzić niespodziewanie rzucone błahe słowa. Ostatni rozdział poświęcony jest "Polce" i przedstawia życie na obczyźnie. Autorka nie ukrywa, że wyjechała z kraju, aby zapewnić lepsze życie osobom, które kocha. Opisuje co zaskoczyło ją w Anglii, a także zdradza jakie znaczenie ma bariera językowa.

Przyznam szczerze, że sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego się spodziewać. Jestem pozytywnie zaskoczona, ponieważ otrzymałam życiową historię, która jest przepełniona humorem. Każda strona zawiera takie wydarzenia, które pozwalają, aby uśmiech bezwarunkowo gościł na twarzy czytelnika.


Anna Szczepanek charakteryzuje typ kobiety, która nie boi się życia. Nietypowa uważa, że nie warto owijać w bawełnę wielu rzeczy, ponieważ życie i tak ukarze swoje uroki. Człowiek powinien do wielu spraw podchodzić z dystansem i nie brać życia zupełnie na poważnie, ponieważ może dostać po tyłku. Podziwiam Autorkę za Jej zachowanie, podejście do życiowych spraw, a także za przepełnione humorem relacje rodzinne.

Niestety ostatnio panuje moda na pokazywanie swoich wyidealizowanych dzieci. Włoski muszą być starannie uczesane, buźka nieskazitelnie czyta, a strój nienaganny. Prawdziwe życie wygląda nieco inaczej. Znany cytat mówi o tym, że "brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko", więc należy mu na to pozwolić. Każdy znajdzie czas, aby dojrzeć i stać się odpowiedzialny. Mamusie! Nie wstydźcie się pokazywać Waszych pociech w buziach pobrudzonych czekoladą, czy w podartych spodniach po upadku na rowerze. Zauważcie świetliki radości w oczach pociech i pozwólcie im cieszyć się dzieciństwem. 

Bardzo serdecznie polecam Wam tę pozycję. Nietypowa utwierdza czytelnika w przekonaniu, że każdy ma bałagan w domu, jego dzieci broją i krzyczą, a chwila relaksu, to dla matki szczyt marzeń. Zapoznajcie się z treścią tej życiowej powieści, ponieważ warto. Dawka humoru gwarantowana! 

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Edipresse Książki.
4 komentarze:

 1. Książka u mnie czeka na swoją kolej :)


  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę tę książkę mojej siostrze, która jest młodą mamą. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam te książkę ale jeszcze jej nie czytałam. Nastawiam się na dobrą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. I już mam ochotę na tę książkę. Zapowiada się wspaniale!
  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń