piątek, 19 października 2018

"Ogród Zuzanny. Tom 2" - Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

Wydawnictwo: W.A.B
Data wydania: sierpień 2018 roku
Liczba stron: 384


Druga część z serii "Ogród Zuzanny" nie została poświęcona tylko tytułowej bohaterce, ale przede wszystkim lepiej poznajemy losy mieszkańców Starej Leśnej. Wiola diametralnie zmienia swoje zachowanie i z cichej myszki przemienia się w kobietę, która ma określone cele i nie pozwala sobą manipulować. U Kazi następuje również wiele zmian, ponieważ Jan Maria Sochacki pragnie odebrać kobiecie księgarnię, a niedługo po tym incydencie zostaje znaleziony martwy w cukierni. Do akcji wkracza również kilka nowych postaci, które biorą udział w całej historii, a nie są tylko drugoplanowymi osobami.

Podobał mi się zabieg, w którym najpierw poznaliśmy historię Zuzanny, a w drugiej części mogliśmy lepiej przyjrzeć się losom jej najbliższych i znajomych. Dzięki temu nasza ocena bohaterów jest lepsza, ponieważ odkryliśmy ich nowe  cechy, a także dostrzegliśmy nowe oblicza.

Brakowało mi w tej części niezastąpionych rad Pani Cecylii. Poprzednio kobieta ta skradła moje serce. Bohaterka mimo swojego wieku, potrafiła podążać za marzeniami i za to ją podziwiam. Przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie chyba odsłona każdej z postaci. Wszyscy wnieśli do powieści coś nadzwyczajnego.

Autorki w drugiej części "Ogrodu Zuzanny" uświadamiają nam, że należy walczyć o marzenia. Nie można poddać się po jednym niepowodzeniu. Los lubi płatać figle i pogrywać z nami, jednak to tylko od nas zależy, czy wygramy tę grę.

Jeżeli znacie już Zuzannę Czaplicz, to koniecznie sięgnijcie po drugą część z tej serii. Tym razem do powieści wkrada się nawet mały wątek kryminalny, więc nuda jest pojęciem obcym, a różne domysły same rodzą się w głowie czytelnika.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu W.A.B.

1 komentarz: