sobota, 27 stycznia 2018

"Prostota. Siła codziennych rytuałów" - Brooke McAlary

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 17 stycznia 2018
Liczba stron: 168


W dzisiejszych czasach większość ludzi dąży do posiadania jak najmniejszej ilości przedmiotów. Popularność zyskują poradniki o tym, co robić, aby kupować mniej, czy pozbyć się nagromadzonego dobytku. Tym razem w moje ręce trafił troszkę inny poradnik - a mianowicie o tym, jak uprzątnąć swoje myśli i osiągnąć spokój.

Na stronach poradnika Autorka przedstawia przykłady z własnego życia, które zapewne mają odzwierciedlenie w większości przypadków. Na własnym przykładzie podaje ćwiczenia, aby zwolnić z wykonywaniem mozolnych czynności, odetchnąć chwilę i cieszyć się aktualnym momentem. W swoich praktykach zawarła wskazówki, przydatne do nich przedmioty oraz ile czasu potrzeba, aby ukończyć daną czynność.


Egzemplarz został wydany bardzo estetycznie. Poza tekstem otrzymujemy piękne zdjęcia, które prezentują codziennne momenty. Aby czytelnik mógł łatwo odszukać w treści ćwiczenia, zostały one również wyróżnione kolorem.

Zastanawiacie się w pracy, co zrobić na obiad, albo jakie czynności musicie wykonać w domu? Coś nieustannie zaprząta Wam myśli i martwicie się, aby o tym nie zapomnieć? Jeżeli tak, to uważam, że ten poradnik będzie dla Was idealny. Może akurat przedstawione rady przyczynią się do tego, że Wasze życie stanie się prostsze, a umysł oczyszczony?

Pamiętajcie, że nie liczy się ciągła pogoń. Trzeba natomiast znaleźć w tym zgiełku obowiązków chwilę dla siebie i cieszyć się życiem oraz codziennymi drobnostkami.Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.4 komentarze:

 1. Jestem bardzo zainteresowana tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię poradników, ponieważ każdy człowiek jest inny i nie zawsze uda się trafić do czytelnika :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się styl, jakim jest napisany ten poradnik. Dla mnie okazał się bardzo przydatny. Kojarzy mi się z ideą minimalizmu. Polecam, bo warto dbać o równowagę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie przepadałam za poradnikami, bo myślę, że dobrze sama potrafię sobie ułożyć życie, znaleźć chwilę dla siebie i gospodarować czasem. Jeśli moja własna organizacja i zdyscyplinowanie zawiodą, to może wówczas się do nich przekonam.

  OdpowiedzUsuń