poniedziałek, 20 maja 2019

"Save You" - Mona Kasten

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 400


Ruby została zraniona przez Jamesa, a także jego rodzinę. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma szans na to, aby osoby z dwóch różnych światów mogły stworzyć szczęśliwy związek. Nastolatka za wszelką cenę stara się zapomnieć o ukochanym i żyć przyszłością bez niego. Okazuje się jednak, że James nie odpuszcza. Wspólne spotkanie w Oksfordzie na nowo zapala światełko miłości w sercu dziewczyny. Czy jednak warto ponownie wchodzić drugi raz do tej samej rzeki? Skoro poprzednio została zraniona i odepchnięta, czy tym razem nie będzie tak samo?

Główna bohaterka włożyła w związek całe serce. Niestety nie została doceniona i ponownie musiała radzić sobie z przeciwnościami losu. Okazało się, że osoby, którym zaufała, zraniły ją. W głębi serca jednak cały czas kochała swojego wybranka i poddała się uczuciu. Pewną zmianę przeszedł również James, który po części zrozumiał swój błąd. Do tego zachowania przyczyniło się również pewne straszne wydarzenie w jego rodzinie, które odcisnęło na nim piętno. Chłopak postanowił zrobić wszystko, aby zawalczyć o Ruby i udowodnić jej, że jest kimś z kim będzie szczęśliwa. Czy w pełni sprosta temu zadaniu i nie ulegnie dawnym nawykom?


Młodzieńcza miłość ma różne oblicza. Niestety zdarzają się przypadki, że rodzice na siłę kierują życiem swoich pociech i zabraniają im pewnych kontaktów. Młody Beaufort ma idealnie zaplanowaną przyszłość - kariera, popularność, przejęcie części firmy i nauka w Oksfordzie. Ojciec zabrania mu wyrażenia własnego zdania i kierowania się ścieżką serca. 

Podobało mi się, że w tej części poznajemy światopogląd z punktu widzenia sióstr głównych bohaterów. W życiu dziewcząt również dzieje się wiele interesujących aspektów, którym miło przyjrzeć się z bliska. Dodatkowo możemy dowiedzieć się, jakie podejście mają do związku swojego rodzeństwa, co sądzą o tej całej sytuacji oraz czym wzajemnie różnią się. 


"Save You" to historia przepełniona wszelkimi uczuciami - od miłości do nienawiści, przez zazdrość i troskę. Ta opowieść chwyta za serce i przepełnia nas emocjami od pierwszej strony. Z zaciekawieniem śledziłam losy Ruby, Jamesa a także ich znajomych. W tej części wiele się działo, zostałam pozytywnie zaskoczona, a także nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń. Z wielką niecierpliwością czekam na kolejną część!

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Jaguar.

3 komentarze:

  1. Chyba książka nie dla mnie. Choć może kiedyś dla relaksu po nią sięgnę :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Planuję przeczytać oba tomy tej historii. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Podobała mi się. Czekam na ten trzeci tom, bo jestem bardzo ciekawa jak to wszystko się skończy, bo Kasten dobrze zakręciła ;)

    OdpowiedzUsuń