środa, 22 maja 2019

"Wiśnowe serce" - Cathy Cassidy

Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 278


Cherry wraz z ojcem przeprowadza się do kobiety, która na dobre zagościła w życiu jej taty. Od samego początku nie może nawiązać kontaktu z jedną z sióstr, a dodatkowo zakochuje się w niewłaściwym chłopaku. Jej poplątane życie ulega jeszcze większym zawirowaniom i wszystko dzieje się bez planu. Czy dziewczyna odnajdzie się w nowym otoczeniu? Jak zareaguje na nowe siostry? Czy uda jej się dopasować do rodziny?

"Wiśniowe serce" to nowoczesna odsłona Kopciuszka. Cherry nie wie, czego może spodziewać się w nowym miejscu, ani jak zaakceptują ją przyrodnie siostry. Brak matki u boki, przyczynił się do tego, że nastolatka z dystansem podchodzi do zaufania. W swoim życiu kieruje się tym, aby opowiadać niestworzone historie i wszystko dookoła koloryzować. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej kłamstwo kiedyś może wyjść na światło dzienne i dosadnie jej zaszkodzić...


Każda nastolatka chce czuć się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Nasza Wisienka stwierdziła, że jeżeli podkoloryzuje swoje życie, to otrzyma akceptację. W realnym życiu również na młode osoby czekają różne przeciwności. Młodzież często zbiera się w grupki, aby uprzykrzać komuś życie. Takie prześladowane osoby, najczęściej zamykają się w sobie, bądź robią wszystko, aby przypodobać się grupie. 

W książce został również poruszony wątek nastoletniej miłości. Zauroczenie, to coś powszechnego. Dotyczy ono głównie młodych osób, które są zachwycone daną osobą. Bardzo podobało mi się, jak Cherry podeszła do całej sprawy i jak zachowała się wobec obiektu westchnień. Może kierowała się wizją fantastycznego świata, jednak wiedziała, że inni również mają uczucia i nie należy nikogo ranić.


Z wielką przyjemnością polecam Wam "Wiśniowe serce". Jest to przepiękna opowieść o odnajdowaniu się w nowym otoczeniu, szukaniu akceptacji i stawianiu czoła przeciwnościom losu. Świetna młodzieżówka, warta uwagi. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy, gdzie zostaną lepiej przedstawione losy pozostałych sióstr.

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu IUVI.

2 komentarze:

  1. Na ten moment, nie mam w planach tej książki, ale może, kiedyś spróbuję dać jej szansę. 😊

    OdpowiedzUsuń