czwartek, 1 marca 2018

"Z otchłani" - Martyna Senator

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 15 lutego 2018 roku
Liczba stron: 332


W poprzedniej części pod tytułem "Z popiołów" poznaliśmy losy Sary i Michała. Drugoplanową postacią była Kasia - współlokatorka Sary. Tym razem Autorka postanowiła dokładniej przedstawić nam losy Kaśki, a los jej przyjaciółki przenieść jako wątek dodatkowy.

"Kiedyś ludzie nosili sekrety w głębi swoich serc, a dziś ukrywają je w swoich smartfonach."

Kasia jednocześnie pracuje i studiuje. Jest w pięcioletnim związku z Adamem, który wyjechał na studencką wymianę do Francji. Młodzi kochankowie od tego czasu rzadko spotykają się i muszą wierzyć w uczciwość partnera. Niestety Adam nadużywa zaufania Wybranki i zdradza ją. Po tym incydencie bohaterka spotyka Szymona, który jest pełen tajemnic oraz uważa, że dobrym rozwiązaniem jest związek bez zobowiązań. Czy zraniona Kasia zgodzi się na taki układ? A może wszystko wybaczy swojej pierwszej miłości? Kim naprawdę jest Szymon i dlaczego tak ciężko rozszyfrować jego zachowanie?

"Zaufanie w związku jest jak spadochron. 
Żaden człowiek o zdrowych zmysłach nie wyskoczy z samolotu bez asekuracji. 
Dlaczego więc niektórzy ludzie są na tyle głupi, 
że decydują się na związek, w którym szwankuje tak ważny element? 
W dodatku naiwnie wierzą, że uda im się bezpiecznie wylądować... Idioci."

Po genialnym odbiorze pierwszej książki Pani Martyny, pokładałam duże nadzieje również w tym egzemplarzu. Często bywa, że w takim momencie czytelnik zostaje rozczarowany, ponieważ w dalszych pozycjach zabrakło fajerwerków... Niestety, nie tym razem! Ta część również była świetna. Z wielką przyjemnością dokładniej poznałam losy Kasi i Szymona, ale również dowiedziałam się co słychać u Sary i Michała.


Po głębszej analizie uważam, że książka "Z otchłani" była powieścią bardziej dojrzałą i poruszała trudne, życiowe problemy. Nie chodziło tutaj tylko o nowe zauroczenie, czy chęć poprawy humoru osoby ze złamanym sercem. Bohaterka musiała poważnie przemyśleć daną sytuację oraz odnaleźć się pośród niespodziewanych wydarzeń. W tym przypadku nie chodziło o to, czy zakochała się w danym mężczyźnie, musiała na pierwszym miejscu postawić kogoś innego.

"Znasz takie powiedzenie:
"Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku"? 
(...) Podobnie jest z przyjaźnią. 
Wszystko zaczyna się od pierwszego uśmiechu, pierwszej dłuższej rozmowy, 
pierwszego powierzonego sekretu, czy podania komuś pomocnej dłoni... 
Przyjaźń to taka wędrówka na wielu płaszczyznach. Jeśli teraz się do Ciebie uśmiechnę, 
a ty ten uśmiech odwzajemnisz, to razem wykonamy pierwszy krok."

Pani Martyna ma lekkie pióro i jej powieści czyta się bardzo przyjemnie. Poza wątkiem romantycznym porusza inne ważne problemy. Przyznam, że bardzo chętnie sięgnęłabym po kolejną część i dowiedziała się, jakie perypetie spotkają Kasię i jak podjęta decyzja wpłynie na jej życie.


Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.


3 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Krążą te książki i krążą wokół mnie i wciąż o nich myślę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Skoro chcesz poznać kolejne losy bohaterów, to już najlepsza rekomendacja!

    OdpowiedzUsuń