poniedziałek, 29 maja 2017

Czerwcowe premiery, czyli na jakie książki czekam


Czerwiec już za kilka dni, a wraz z nim wydawnictwa przygotowały premiery świetnych książek. Jesteście ciekawi na jakie powieści czekam?

1. "Słońce też jest gwiazdą" - Nicola YoonNatasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca – to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak zdradził ją chłopak!

Premiera: 14 czerwca 2017
źródło: lubimyczytac.pl


2. "Grom z jasnego nieba i inne opowiadania" - Elizabeth McCracken

W niebanalnej kolekcji opowiadań wykreowanych przez Elizabeth McCracken momenty smutku i żalu przeplatają się z wyjątkowymi chwilami czystej beztroski. Intrygująca rozmowa z dziećmi czy ofiarowana w prezencie papuga, która ma okropny francuski akcent to przebłyski ciepła na tle wydarzeń, które wywołują łzy w kącikach oczu. Cykl opowiadań stale podkreśla, że życie to niebywały cud, a każdy jego etap niesie niezwykłe doświadczenia. To fenomenalna kreacja wyczarowana przez kobietę wyróżniającą się niespotykanymi pokładami wrażliwości.

Premiera: 23 czerwca 2017

źródło: lubimyczytac.pl3. "Początek wszystkiego" - Robyn Schneider

Kiedy wydaje ci się, że to już koniec, właśnie wtedy możesz być... na początku wszystkiego.
Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.


Premiera: 14 czerwca 2017


źródło: lubimyczytac.pl

4. "Lokatorka" - JD Delaney

Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.
Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.


Premiera: 14 czerwca 2017
Moja recenzja: http://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2017/05/lokatorka-jp-delaney.html


źródło: lubimyczytac.pl5. "Trzy i pół sekundy" - Amanda Prowse

JAK ODNALEŹĆ WEWNĘTRZNY SPOKÓJ, KIEDY WIDMO OLBRZYMIEJ TĘSKNOTY NIE CHCE ODEJŚĆ?
Grace i Tom Penderford to zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Mieszkają w sielankowym domu na wsi i wychowują zdrową córeczkę, Chloe. Są beztroscy. Są normalni.
Jednak los szykuje im okrutną niespodziankę. Tuż po trzecich urodzinach Chloe wszystko się zmienia. Bezlitosna choroba rozbija szczęśliwą trójkę, zabierając córeczkę na zawsze. To sepsa, przez którą na świecie co trzy i pół sekundy umiera jeden człowiek. Niewymowna tragedia, która dotyka małżeństwo pozostawia piętno na każdej sferze ich życia. Czy Tomowi i Grace uda się pozlepiać serca, które pękły na milion kawałków? Czy ich związek ma jeszcze jakąkolwiek przyszłość?
OTO ANATOMIA ROZPACZY W POSTACI PRZEJMUJĄCEGO STUDIUM ŻAŁOBY PO STRACIE DZIECKA


Premiera: 9 czerwca 2017


źródło: lubimyczytac.pl

6. "Ogród małych kroków" - Abbi Waxman

Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.
Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.


Premiera: 14 czerwca 2017


źródło: lubimyczytac.pl

7. "Woda, która niesie ciszę" - Brittainy C. Cherry

Ulotne chwile.
Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic.
Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego.
Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień.
Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach.


Premiera: 21 czerwca 2017


źródło: lubimyczytac.pl


A Wy na jakie książki czekacie? :) 


14 komentarzy:

 1. Niektóre chętnie bym przygarnęła ❤

  http://zofiawkrainieksiazek.blogspot.gr

  OdpowiedzUsuń
 2. "Początek wszystkiego" niedawno mi wpadł w oko, gdy przeglądałam oferty w przedsprzedaży na Świecie Książki. To samo było z książką B. C. Cherry, ale na nią trochę poczekam - z reguły po jakimś czasie wrzucają na tę serię 40 % zniżki, czyli w sam raz, żeby nie nadszarpnąć budżetu :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Ogród małych kroków" i "Lokatorkę" chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie nie widzę tutaj raczej nic dla siebie. Miałam jednak okazję przeczytać "Lokatorkę" przedpremierowo i zdecydowanie polecam ją fanom thrillerów :)

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią się skuszę na nową książkę Brittainy Cherry, ale najbardziej to czekam na książkę "Lokatorka" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam "Lokatorkę", a za "Początek wszystkiego" będę się niebawem zabierała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Lokatorka" i "Ogród małych kroków" kuszą mnie odkąd o nich usłyszałam i przeczytałam przedpremierowe recenzje! Zapowiadają się świetnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana! Jak tu u Ciebie pięknie! :D
  Ja jestem najbardziej ciekawa książki "Początek wszystkiego" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej podoba mi się opis "Lokatorki". Chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W czerwcu jest tyle premier, że ja już nie wiem na co czekam. :D
  Na wszystko? :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest tyle tych książek, że aż to jakiś zawrót głowy :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czerwiec ma tyle wspaniałych premier, a pieniędzy brak :'D

  Pozdrawiam ♥
  adventureinthelibrary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń