środa, 18 grudnia 2019

"Życie i przygody Świętego Mikołaja" - Lyman Frank Baum

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 19 listopada 2019 roku
Liczba stron: 164


Jak to stało się, że Święty Mikołaj zaczął dostarczać prezenty? Skąd wzięły się renifery? I jak to możliwe, że Pan z brzuszkiem bez problemu mieści się w kominie?

"Życie i przygody Świętego Mikołaja", to bajkowa opowieść idealna dla dzieci. Odpowiada na nurtujące pytania i obrazuje życie Świętego Mikołaja. Dzięki lekturze dzieci mają okazję poznać życiorys tej postaci i to, jakim przyjacielskim charakterem wyróżniał się.

Historia uczy braterstwa i niesienia bezinteresownej pomocy. Ukazuje, że świat jest lepszy, kiedy jesteśmy dobrzy dla innych i chcemy im pomagać. Na świecie panuje wiele zła, jednak to od nas zależy, czy je przezwyciężymy i będziemy dzielić się optymizmem.


Na uznanie zasługuje również wersja estetyczna tego egzemplarza. Solidna twarda okładka, obrazki w środku, które przyciągają uwagę i pobudzają wyobraźnię, a także drobny element jakim jest materiałowa wstążka. Uważam, że dzięki temu ostatniemu, może to ułatwić to życie małemu czytelnikowi, ponieważ nie będzie musiał poszukiwać odpowiedniej zakładki.

Jeżeli szukacie idealnej książki na prezent dla dziecka, to ta pozycja będzie dobrym rozwiązaniem. Wprowadzi w świat życia Świętego Mikołaja i nie pozwoli na utratę wiary w jego osobę.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Zysk i S-ka.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza