wtorek, 17 grudnia 2019

"Zakochaj się, Julio" - Natalia Sońska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: listopad 2017 roku
Liczba stron: 304

Julia, to młoda nauczycielka krakowskiego liceum. Kobieta całym sercem poświęca się pracy i próbuje znaleźć z uczniami nić porozumienia. Podczas szkolnej wycieczki do Zakopanego, dzieje się wiele niezapowiedzianych rzeczy. Kobieta wpada na stoku na mężczyznę imieniem Jakub, a jej uczniowie dopuszczają się karygodnego czynu. Czy nauczycielka wykaże się lekkomyślnością? Co takiego zrobili nastolatkowie i gdzie w tym czasie byli ich opiekunowie? Czy niespodziewane spotkanie na stoku, rozpocznie lawinę nowych wydarzeń?

"Bo miłość taka właśnie powinna być. 
Subtelna, delikatna, czysta, niemal nieskazitelna! 
Otulająca jak miękki szal chroniący przed chłodem! 
W miłości słowa wypowiadane są z namaszczeniem, jak słowa modlitwy, jak hołd czy adoracja! 
Gdzie "kocham cię" nie jest rzucane na wiatr jak zwykłe "cześć"."

Natalia Sońska pisze bardzo miłym językiem. Jej książki przenoszą nas do spokojnego świata, przepełnionego uczuciami i dobrocią. W swoich powieściach Autorka udowadnia, że dobro jest wokół nas, wystarczy czasami rozejrzeć się dookoła, aby je dostrzec. Tak było również w przypadku powieści "Zakochaj się, Julio". Zimowy klimat pozwolił nam kibicować ulubionym bohaterom i wytrwale śledzić ich zmagania.

W powieści została poruszona kwestia miłości czekającej za rogiem. Nigdy nie wiadomo kto zostanie tym jedynym i jak potoczą się nasze uczuciowe losy. Kolejnym bardzo ważnym wątkiem jest to, jak radzimy sobie z pojawiającymi się problemami. Wiele zależy od naszego charakteru i tego czy chcemy dobrze dla innych, czy wolimy utrudnić im życie, mimo trwających kłopotów.

"[...] każdy zasługuje na prawdę, bez względu na to jaka ona jest, 
a jeśli tej drugiej osobie bardzo zależy, będzie w stanie zrozumieć wszystko."

Powieść tę polecam każdej osobie, która szuka spokojnej książki na długie wieczory. Mimo, iż za oknem panuje chłód, to przestawiona historia wniesie ciepło do Waszych serc.

Moja ocena: 8/10


2 komentarze:

  1. Idealna lektura pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie muszę w końcu zabrać się za twórczość autorki. :)

    OdpowiedzUsuń