wtorek, 10 grudnia 2019

"Tylko raz w roku" - Agnieszka Lingas - Łoniewska

Wydawnictwo: Burda
Data wydania: 30 października 2019 roku
Liczba stron: 232


Ela nigdy nie sądziła, że w wigilię dowie się prawdy o związku jej rodziców. W tym wyjątkowym czasie świat dziewczyny zawalił się i magia świąt nagle uleciała. Była przekonana, że na swojej drodze nie spotka już szczęścia, jednak niespodziewanie poznała Kamila. Chłopak również nie jest zadowolony ze swojej codzienności i zaborczości rodzicielki. Ma zaplanowany scenariusz na życie i to, z kim powinien zadawać się. Czy mimo trudności ta miłość ma szansę na przetrwanie?

Jestem zachwycona! Mimo, iż książka nie jest iście w świątecznym klimacie, to zdecydowanie skradła moje serce. Autorka stworzyła przepiękną historią miłosną z zimowym akcentem w tle.

Bohaterowie wiele w swoim życiu przeszli i wzmocniło to ich charaktery. Los zaigrał z nich na wszelkie możliwe sposoby i smutek królował w ich życiu. Mogłoby wydawać się, że w momencie, kiedy na siebie wpadli ich codzienność nabierze barw, jednak nie wszystko jest takie piękne. Matka Kamila ma inne zamiary wobec dziecka i za wszelką cenę pragnie utrudnić jego znajomość z Elą. Dodatkowo w chwili wyjścia na prostą, życie dziewczyny sypie się ponownie.


"Tylko raz w roku" to historia, która uczy pokory. Dzięki tej historii mamy szansę otworzyć oczy i docenić to, co jest obok nas. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z niektórych aspektów, a zdarza się, że z dnia na dzień one znikają. Powinniśmy nauczyć się czerpać radość z tego, co los dał nam w darze i z uporem pokonywać przeszkody. Niestety zawsze znajdą się ludzie o złym charakterze, którzy nie chcą cieszyć się naszym powodzeniem i będą dążyli do tego, aby utrudnić nam rzeczywistość. Pamiętajcie, aby nie poddawać się w takich momentach.

Serdecznie polecam Wam tę pozycję. Jest to przepiękna lekcja życia połączona z love story. Niestety chusteczki są nieodzownym atrybutem podczas lektury, jednak warto pozwolić emocjom płynąć. Koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Burda.

3 komentarze:

  1. Chciałbym poznać tę historię. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka już czeka na mojej półce. Niebawem się za nią zabieram.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chusteczki nie były mi potrzebne, bo nie do końca zdążyłam się zżyć z bohaterami - książka jest zdecydowanie za krótka, zwłaszcza jak na taką ilość dramatów.

    OdpowiedzUsuń