czwartek, 28 listopada 2019

"Najcenniejszy podarunek" - Klaudia Bianek

Wydawnictwo: We Need YA
Data wydania: 30 października 2019 roku
Liczba stron: 320



Życie Oliwii nie jest łatwe. Dziewczyna musiała zrezygnować ze swoich marzeń, aby zapewnić byt rodzinie. Niestety jej ojciec pogrążył się w problemach, został zwolniony z pracy i wszystko pokłada w alkoholu. Problemy sprawia również jej dojrzewająca siostra, która cierpi z powodu porzucenia przez matkę i nie okazuje współczucia Oliwii. 

Uwielbiam twórczość Klaudii. Jej poprzednia książka zachwyciła mnie w 100%, więc tutaj od razu miałam wysokie wymagania. Autorka nie zawiodła mnie, ponieważ po raz kolejny kupiła moje serce. Czytając tę historię, czułam się, jakby w pewnym stopniu była ona o mnie. Niestety wiem, jakie konsekwencje niesie za sobą alkoholizm w rodzinie i do czego może prowadzić. Oliwia stała się dla mnie bardzo bliska, a jednocześnie mogłabym postawić ją za wzór dla wielu osób.


Święta straciły dla mnie magię w momencie, kiedy zmarła moja babcia. Odeszło rodzinne spoiwo, dzięki któremu zawsze panowała u nas radość i rodzinna atmosfera. Pojawiły się problemy, kłótnie, wspomniany prędzej wątek alkoholu. W momencie, kiedy nadchodził grudzień, nie czułam żadnej radości, a jedynie niepokój. Dopiero od czterech lat powróciła magia i cieszę się z tego okresu jak dziecko. Doceniam każdą migoczącą lampeczkę, czy ozdoby bożonarodzeniowe wystawione już w listopadzie. Dokładnie rozumiem główną bohaterkę i jej ciężką pracę, tylko po to, aby zapewnić najbliższych chwile ukojenia i spokoju podczas tych grudniowych dni. 

Serdecznie polecam Wam tę powieść. Znajdziecie tutaj nie tylko wątek romantyczny, ale również cenną lekcję życia. Klaudia uzmysławia nam, że niekiedy z pomocą przychodzą do nas osoby, o których nie pomyślelibyśmy, a marzenia nabierają jeszcze większej mocy podczas wigilijnego okresu. 

Moja ocena: 10/10


3 komentarze:

  1. Ta cenna lekcje życia, o której piszesz bardzo kusi mnie do sięgnięcia po książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Kompletnie nie brałam pod uwagę sięgania po tę książkę, ale jest tak wychwalana, że chyba muszę zmienić zdanie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie zaczęłam ją czytać :)

    OdpowiedzUsuń