poniedziałek, 5 sierpnia 2019

"Siła, która ich przyciąga" - Brittainy C. Cherry

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 8 listopada 2017 r.
Liczba stron: 380

Jakim charakterem może cechować się pisarz, którego znamy tylko dzięki jego literaturze? Szansę poznania osoby, kryjącej się za tytułami książek, otrzymała Lucy, która niespodziewanie spotkała jednego z ulubionych pisarzy, odbierając kwiaty z pogrzebu jego ojca. Los chciał, że mężczyzna ten okazał się mężem jej siostry, z którą od lat nie utrzymywała kontaktu. Niespodziewana ciąża kobiety znanej pod dwoma imionami, problemy po narodzinach dziecka oraz brak porozumienia w związku, przyczyniły się do tego, że wybranka pisarza postanowiła uciec. Graham nie może poradzić sobie z opieką nad Talon i w tej sytuacji interweniuje Lucy. Kobieta spędza coraz więcej czasu w domu swojej siostry i przywiązuje się do jej męża oraz córeczki.

"Być może jestem jak jedna z tych książek, które musisz przeczytać do końca, 
by zrozumieć ich prawdziwy sens."

W powieści poza wątkiem porzucenia dziecka, Autorka porusza temat miłości i odrzucenia na kilku przykładach. Przewija się tutaj sprawa drugiej siostry Lucy, jej choroba oraz nietypowe zachowanie męża. Brittainy C. Cherry poprzez wykreowaną historię uzmysławia nam, że jeżeli mamy marzenia, to powinniśmy dążyć do ich realizacji, ponieważ nigdy nie wiadomo co spotka nas w życiu i czy kiedyś nie będzie za późno na zrobienie danej rzeczy. Przekazuje nam również życiową mądrość o tym, że nie trzeba być biologicznym rodzicem, aby obdarzyć dziecko miłością i stać się dla niego odpowiednią rodziną. Czasami Ci, którzy powinni wykazać się największą inicjatywą – zawodzą.

"Powietrze nade mną, ziemia pode mną, ogień we mnie, woda wokół mnie...""

Fabułę poznajemy z punktu widzenia Lucy oraz Grahama. Szalona kobieta, która prowadzi z siostrą kwiaciarnię cechuje się chęcią niesienia pomocy innym osobom, bezpośredniością oraz pozytywnym podejściem do życia. Graham jest zupełnym przeciwieństwem swojej znajomej. Mężczyzna ten nie potrafi okazywać uczuć, często słowem rani inne osoby, a kontakty z ludźmi uważa za coś zbędnego. Jesteście ciekawi co wyniknie z tej nietypowej znajomości? Czy bohaterowie będą w stanie spędzić ze sobą chociaż godzinę?

Uwielbiam wszystkie powieści Brittainy C. Cherry. Seria „Żywioły”, to jedna z lepszych serii jakie miałam okazję poznać. Każda część porusza inny problem oraz przedstawione zostają nam okrutne, a zarazem piękne życiowe perypetie.  Poznaliśmy losy nastolatków, starszej młodzieży, a w ostatniej części odkryliśmy losy dorosłych ludzi. Żyliśmy z Autorką, powoli dorastaliśmy i stopniowo poznawaliśmy problemy adekwatne do wieku.

"Miłość. Uczucie, które sprawiało, że ludzie zarówno wznosili się do chmur, 
jak i upadali na samo dno. Uczucie, które trawiło ludzkie serca, a także spalało ich dusze. 
Początek i koniec każdej podróży."

Całym serduszkiem polecam Wam książkę „Siła, która ich przyciąga”. To piękna opowieść o wyborach, radzeniu sobie z trudami i rodzinnymi problemami oraz sile, pokonywania trudności, aby osiągnąć zamierzony cel i odpowiednio przeżyć życie. 

Moja ocena: 10/10


2 komentarze:

  1. Na pewno skorzystam z tak gorącego polecenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze żadnej powieści tej autorki. MUSZĘ zmienić to w tym roku!

    OdpowiedzUsuń