wtorek, 6 sierpnia 2019

"Dotyk słońca" - Karolina WIlczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 4 kwietnia 2018 roku
Liczba stron: 304


To już trzecia książka z cyklu "Rok na Kwiatowej". Nastała wiosna, a wraz z nią przyjaciółki na nowo budzą się do życia. Na początku akcję poznajemy z punktu widzenia Róży i dostrzegamy rodzące się uczucie w życiu nauczycielki. Nieśmiała dotąd kobieta na nowo odkrywa uroki życia we dwójkę i skrycie marzy o tym, aby ta sielanka trwała do końca życia. Czy te marzenia mają szansę się spełnić? Wpadamy również na kawę do Wioli, która niedawno została ponownie mamą, jednak tym razem życie obdarowało ją bliźniakami... i niestety nie mającą końca wizytą teściowej. Dowiadujemy się również jakie czyny podjęła Liliana odnośnie swojego partnera i jak zmieniła się jej relacja z Agnieszką. Oczywiście nie zapominamy również o Malwinie, nowoczesnej bizneswoman, która planuje wyjść za mąż.

"Dotyk słońca" to historia poświęcona w głównej mierze Róży. Śledzimy poczynania nauczycielki, która cały czas była postrzegana jako cicha myszka. W momencie, kiedy w jej sercu zakwitła miłość, kobieta diametralnie zmieniła swoje podejście do świata. Zaczęła publicznie okazywać swoje uczucia, zmieniła styl ubierania, a także sporo od siebie wymagała. Jestem pełna podziwu dla tej zmiany, ponieważ dokładnie wiem, jak ciężko wyrazić swoją opinię osobom, które są nieśmiałe. 


W tej części każda z kobiet z ulicy Kwiatowej musi poradzić sobie z poważnymi problemami. Ich ogromnym i wzajemnym szczęściem jest to, że mają siebie wzajemnie. W każdej chwili mogą na siebie liczyć i otwarcie opowiedzieć o swoim problemach, a także uzyskać stosowaną radę czy pomoc. 

Zapewne już wiecie, że jestem zauroczona twórczością Pani Karoliny i uwielbiam książki z tego cyklu. Jeżeli Wy również, jesteście ciekawi dalszych losów czterech przyjaciółek, którym życie daje w kość, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Po raz kolejny będzie czekała na Was herbatka, a jak zasłużycie, to nawet nie ominie Was lampka wina. :) Idealna pozycja dla osób, które w powieściach szukają odzwierciedlenia rzeczywistego życia.

Moja ocena: 7,5/10

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię ten cykl autorki. Przede mną jeszcze do przeczytania tom piąty i szósty. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety rozpoczęłam nie z tej strony, bo mam za sobą "Zamarznięte serca"... Muszę zabrać się za pierwszy tom, a później po kolejne. ;-)

    OdpowiedzUsuń