czwartek, 18 lipca 2019

"Materiał ludzki" - Piotr Borlik

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 4 czerwca 2019 roku
Liczba stron: 448


Witajcie ponownie w świecie, gdzie Agata Stec stara się przeciwstawić okrutnym zagraniom i udowadnia, że kobieta może wiele osiągnąć. Tym razem również nie brakuje specyficznych morderstw i wydarzeń mrożących krew w żyłach. W niebezpieczeństwie znajduje się dodatkowo główna bohaterka, która zostaje porwana, a następnie wpada w tarapaty. Na bok nie odchodzi także zachowanie Artura Kamińskiego, który cały czas manipuluje swoją siostrą i ukrywa przed nią istotne fakty. 

Byłam zachwycona "Boską proporcją" i z niecierpliwością wyczekiwałam na drugi tom z tej serii. Jednocześnie stawiałam książce wysokie wymagania i bach! Autor nie zawiódł mnie i ponownie wykreował świetną historię. Szkoda było mi odrywać się od lektury i wracać do codziennych obowiązków. Moja ciekawość była ogromna i "już-teraz-koniecznie" musiałam znać dalsze losy wszystkich postaci.


Pióro Autora jest tak niezwykłe, że aż z przyjemnością czyta mi się odwzorowanie tych okrutnych scen. Nie przepadam za krwawymi aspektami, ale tutaj było to idealnie wkomponowane. Pan Borlik nie omijał żadnego wątku i super wszystko łączył. Każda sprawa znalazła wyjaśnienie i realne odwzorowanie. Przyznam Wam, że podoba mi się ten psychicznie wykreowany świat. 

Fanom "Boskiej proporcji" oczywiście polecam drugą część pod tytułem "Materiał ludzki". Otrzymacie tutaj ciąg dalszy wydarzeń i częściowe rozwiązanie pewnych wątków. Natomiast jeżeli jeszcze nie znacie Agaty Stec, to koniecznie sięgnijcie po te książki. Fabuła będzie trzymała Was w napięciu, a także zaskakiwała na każdym kroku. Myślę, że Piotr Borlik zaspokoi pragnienia niejednego wybrednego czytelnika.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

1 komentarz: