niedziela, 14 lipca 2019

"Pocztówki" - Agnieszka Lis

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 5 czerwca 2019 roku
Liczba stron:  320


Witajcie na Wyspach Kanarskich, gdzie trzy przypadkowe rodziny postanawiają wybrać się na urlop. Luiza, Sandra i Patrycja, to trzypokoleniowa rodzina, która liczy każdy grosz. Agata, Darek i ich syn Kacper, to po części nowoczesne pokolenie. Ona jest silną i stanowczą kobietą pracującą w korporacji, a jej syn, to typowy młodzieniec zapatrzony w telefon. Na koniec zostaje jeszcze bogate i bezdzietne małżeństwo - Julita i Zbyszek. Każdy z bohaterów planuje spędzić przyjemnie czas na urlopie, jednak okazuje się, że nowe miejsce przyczynia się do uwypuklenia starych problemów. 

Główni bohaterowie mieli okazję poznać się już na lotnisku i od razu nieszczególnie przypadli sobie do gustu. Każdy z nich kierował się innymi ideami w życiu i nie mogli do końca zrozumieć zachowania współpodróżnych. Na miejscu okazało się, że będą zmuszeni spędzić ze sobą sporo czasu i właśnie wtedy pojawiły się dodatkowe problemy. Z czasem na jaw zaczęły wychodzić skrywane tajemnice i sprawy dotąd nikomu nieznane....


Miałam okazję zapoznać się z twórczością Pani Agnieszki Lis w antologiach od Wydawnictwa Czwarta Strona. Jeżeli chodzi o pełną historię, to dopiero "Pocztówki" były moim szerszym spotkaniem ze stylem pisarskim tej Autorki. Niestety w tym przypadku nie do końca przekonałam się do całości fabuły. Momentami irytował mnie ciągły i niespójny przeskok między historią danego bohatera, a także chęć przekazania dużej dawki informacji. 

"Pocztówki" uzmysławiają, że każdy z nas nosi maskę i ma swoje tajemnice. Czasami najbliżsi znają je od zawsze, jednak zdarzają się przypadki, kiedy idealnie gramy i nikt nie zna naszej drugiej odsłony. To tylko od nas zależy, kiedy i w jaki sposób, ujawnimy drugie oblicze, a także w jaki sposób zostanie ono odebrane. 

Moja ocena: 6/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

4 komentarze:

 1. nie znam twórczości tej autorki, ale ta powieść wydaje się być ciekawa. choć to co Ciebie irytowało pewnie i mnie będzie denerwować. Ale zobaczymy, na razie nie mówię tej książce nie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. To książka z widocznym przesłaniem. Bardzo dobrze mi się ją czytało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiazka ukazuje nam ważną życiową prawdę,więc warto przeczytać.😀

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam do tej pory żadnej ksiązki Pani Agnieszki, ale chyba najwyższy czas to nadrobić...

  OdpowiedzUsuń