poniedziałek, 29 lipca 2019

"Grzechu warta" - Agata Przybyłek

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 5czerwca 2019 roku
Liczba stron: 376

Witajcie po sześciu latach w Sosenkach. Brakowało Wam wszechwiedzącej Pani Haliny i jej zakręconej rodzinki? Ja tęskniłam! :)


Trzecia część w głównej mierze poświęcona została Agacie - dwudziestolatce, która po ukończonym semestrze na studiach wraca w rodzinne strony. Na miejscu czeka na nią jednak wiele niespodzianek i sytuacji, które wyprowadzają ją z równowagi. Zdeterminowana postanawia spędzić wakacje u babci, jednak tam szczególnie nie może odpocząć. Ratunkiem dla dziewczyny okazuje się być praca w jednej z warszawskich agencji.

Nieporozumienia to chyba idea przewodnia tego cyklu. W tej części Pani Halina ponownie na swój własny sposób rozgryza zachowania innych i jest załamana profesją wnuczki. Starsza kobieta ma swój światopogląd i stara się jednocześnie narzucić swoje podejście do życia innym. Miło było również spotkać dojrzałą już Agatę, która z nastolatki przemieniła się w studentkę, która jest w stanie zarobić na własne utrzymanie.


Książka "Grzechu warta" porusza bardzo wiele ważnych tematów. Oczywiście nie opuszcza nas humor, jednak jest to na zakończenie cyklu najpoważniejsza pozycja. Dostrzegamy aspekty zaufania i wiary w ludzkie słowo. Jesteśmy także świadkami częściowego zauroczenia, a także dostrzegania w życiu nowych potencjałów. W tej części Autorka udowadnia również, że kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw, a konsekwencje tego czynu nie należą do przyjemnych.

Serdecznie polecam Wam całą trylogię z serii "Nie zmienił się tylko blond". Jest to świetna pozycja na każdą porę roku. Agata Przybyłek zapewni Wam dawkę humoru i nie pozwoli, abyście nudzili się podczas lektury Jej książek.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona. 

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię twórczość tej autorki, ale ta książka, jest jeszcze przede mną. 😊

    OdpowiedzUsuń