czwartek, 11 kwietnia 2019

"Boska proporcja" - Piotr Borlik

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 12 marca 2019 roku
Liczba stron: 424


Robert Mazur ma w swoim życiu cel - pragnie odcinać pępowiny, które łączą dzieci i nadopiekuńcze matki. Mężczyzna chce, aby na świecie troska została ograniczona, a latorośle były w stanie same o siebie zadbać. Do takiej idei doprowadziło go zachowanie jego własnej matki, która była przewrażliwiona na punkcie syna. Zabójca korzysta również z porad psychologa - Artura Kamińskiego, który jest w bliskiej relacji z policjantką zaangażowaną w zabójstwo w Parku Oliwskim. Jakie powiązanie mają te skomplikowane relacje? Kto jeszcze dokonuje morderstw, w których Agata Stec prowadzi dochodzenie? A także, czy możliwe jest prowadzenie podwójnego życia?

"Boska proporcja" to książka, która nie jest lekką lekturą. Podczas historii będą czekać na Was drastyczne, ale krótkie opisy z miejsca zbrodni. Jesteśmy świadkami tego, co kieruje bohaterami, a także dlaczego wybierają dane ścieżki, a nie chcą skorzystać z rad innych. Podczas poznawania akcji, śmierć ponosi kilka osób, które są do siebie w jakimś stopniu podobne. To od Ciebie czytelniku zależy, kiedy wpadniesz na ten trop i domyślisz się, kto może w następnej kolejności obawiać się o własne życie.


W książce znajdziemy bardzo dużo nawiązań do ludzkiego ideału, sztuki czy idei, którymi nieświadomie kierujemy się w życiu. Ten kryminał momentami wprowadza czytelnika w stan osłupienia, nakierowuje na pewną ścieżkę, a następnie drastycznie z niej zbacza.

Jeżeli szukacie pozycji, dzięki której będziecie z zapartym tchem śledzili podejrzaną osobę, snuli własne domysły, a także na własne oczy zobaczycie drastyczne sceny, to ta pozycja jest dla Was. "Boska proporcja" to pierwsza część z trylogii o Agacie Stec i Arturze Kamińskim. Jestem ciekawa, jak Autor zawiruje moją wyobraźnią w kolejnej części. 

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

1 komentarz: