piątek, 12 kwietnia 2019

"Zawsze i wszędzie" - Brittainy C. Cherry

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 3 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 420


Jedna wizyta wystarczyła, aby życie Grace legło w totalnych gruzach. Swoje zmartwienia po separacji z mężem kobieta chciała przekazać najlepszej przyjaciółce, jednak nie spodziewała się, że w jej domu znajdzie ukochanego. Okazało się, że powrotu w rodzinne strony, nie ułatwia wiecznie wymagająca matka, która potrafi tylko krytykować i kierować życiem innych. Niespodziewanie na drodze Grace staje Jackson - miejscowy nieudacznik, który cechuje się złą opinią i niewłaściwym zachowaniem. Czy między tą dwójką wytworzy się więź i zaufanie? A może bohaterowie od początku będą dla siebie wrogami? Jak to jest z prawdziwą miłością? Można wybaczyć nawet największe błędy? Dodatkowo, czy nasze zachowanie z przeszłości musi nas identyfikować i nigdy nie możemy się zmienić? 

Grace, to kobieta, która wiele w życiu przeszła. Siedem razy poroniła i nie mogła zostać matką. Wiedziała, że nie może dać mężowi tego, czego najbardziej pragnie, jednak przez cały czas mocno go kochała. Wiadomość o zdradzie była dla niej wielkim szokiem i nigdy nie podejrzewałaby, kto może uwieść jej męża. Bohaterka doświadczyła na własnej skórze, że nigdy nie warto czegoś planować, ponieważ życie lubi z nami igrać i chętnie przygotowuje dla nas specyficzne scenariusze. Jackson w swojej rodzinnej miejscowości nie cieszy się dobrą opinią. Kobiety traktuje rzeczowo i najczęściej wiąże się z nimi tylko na jedną noc. Dobrego imienia nie przysparza mu również wiecznie pijący ojciec, który lubi się awanturować. Okazuje się również, że w przeszłości między rodziną Grace a Jacksona zaszło pewne zdarzenie, które aktualnie odsuwa te dwie rodziny od siebie i na dystans budzi pogardę.


Każdy z nas ma swoje życie i sam wybiera ścieżki, którymi pójdzie. Nikt nie powinien oceniać nas na podstawie dokonań naszych rodzin, ani tego, jakie krążą o nich opinie. Nasze życie jest indywidualnym i pięknym prezentem, o którym świadczymy tylko my. Ludzie zawsze oceniali innych i będą to ciągle robić, jednak w takich momentach należy spojrzeć na zachowanie danej osoby, a nie kogoś innego. Nie kierujmy się stereotypami czy plotkami. Najpierw sami poznajmy danego człowieka, a dopiero wtedy wydajmy na niego osąd. Nikt nie ma prawa odpowiadać za błędy oraz zachowanie innych. 

"Zawsze i wszędzie" to historia opowiadająca o bliskości. Jako dzieci widzimy rodziców w samych superlatywach i są dla nas całym światem. To dzieciństwo kształtuje nam spostrzeżenie na dalsze życie i podejście do świata. Jeżeli nasz rodzinny dom, był przepełniony miłością, to bezustannie będziemy dzielili się nią z innymi. Natomiast, jeżeli w domu panowała napięta atmosfera i pojawiały się problemy, to dzieci w dorosłym życiu podchodzą do ludzi z dystansem i nieufnością. Brittainy C. Cherry porusza również ważną kwestię związaną z utratą dziecka. Małżeństwa najczęściej chcą mieć potomnych, jednak życie nie zawsze na to pozwala. Grace nie mogła mieć dzieci, a jej mąż zamiast wspierać ją w tym zmaganiu, wybrał inną kobietę. Czy tak właśnie powinno być? Zdecydowanie nie! Tworząc małżeństwo nie można liczyć tylko na posiadanie dziecka, a trzeba przekładać ponad wszystko miłość, zaufanie i troskę. Wtedy inne sprawy odchodzą na dalszy plan, a partnerzy są na tyle silni, aby wspólnie pokonać przeciwności losu.


Uwielbiam książki Brittainy C. Cherry i każda z Jej powieści lawiruje moimi uczuciami. Autorka w swoich dziełach porusza bardzo ważne tematy, które mogą przytrafić się każdemu z nas. "Zawsze i wszędzie" to historia opowiadająca o niespodziankach czekających na nas w życiu, radzeniu sobie z przekreślonymi marzeniami, a także sile, aby odnaleźć promyki słońca w pochmurne dni. Polecam!

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.


1 komentarz: