sobota, 13 kwietnia 2019

"Zawsze będę przy tobie" - Tomasz Kieres

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 3 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 400


Paweł trzy lata temu stracił w wypadku samochodowym żonę i dwie córeczki. Mężczyzna od tego czasu zamknął się w sobie i nie jest skory do pielęgnowania starych znajomości, a tym bardziej do nawiązywania nowych. Pewnego razu na jego drodze staje Natalia, która również nie jest fanką imprez. Okazuje się, że między tą dwóją zaczyna tworzyć się pewna relacja. Czy możliwe jest, aby dwoje dorosłych ludzi, którzy niosą przez życie bagaż doświadczeń, mogło stworzyć szczęśliwą relację? A co jeżeli Paweł będzie doszukiwał się nowej znajomej swojej żony? Jak na to wszystko zareaguje Maja - córka Natalii?

Rodzina Pawła była idealna. Tworzyli rodzinę jak z obrazka, jednak pewien nieszczęśliwy wypadek przyczynił się do tego, że mężczyzna został sam na świecie. W jednym momencie w gruzach legły wszelkie plany i marzenia. Trzy lata to zdecydowanie za mało, aby pozbierać się po tragedii i poukładać sobie życie na nowo. Nigdy nie przypuszczałby, że spotkanie z Natalią przyczyni się do tego, że zastanowi się nad swoją egzystencją. Kobieta ta również z dystansem podchodzi do życia. Jako młoda dziewczyna została matką, która przez lata samotnie wychowuje córeczkę. Dodatkowo robi wiele, aby spełnić wymagania rodziców i nie przynieść im wstydu. Nikt tak naprawdę nie liczy się z jej uczuciami, ani tym, o czym marzy...


Nikt z nas nie zasługuje na to, aby być samotnym. Świat został tak zbudowany, że gdzieś czeka na nas, ta najbliższa osoba. Miłość jest przepięknym uczuciem, które wywołuje w naszym życiu szczęście, ale również zły smutku. Nie wyobrażamy sobie życia bez naszej drugiej połówki, a kiedy nieszczęśliwie ją stracimy, nic nie ma dla nas sensu. Niektórzy z nas również na siłę poszukują partnera i wykazują się wtedy łatwowiernością. Pamiętajcie, że nie warto szukać uczucia u kogoś, kto tak naprawdę ma inne wartości w życiu. Ten cenny dar czasami przychodzi niespodziewanie i wywraca nasze życie do góry nogami.

W powieści zostało poruszonych bardzo dużo poważnych wątków. Znajdziemy tutaj temat związany z samotnym rodzicielstwem, samodzielnym radzeniem sobie z problemami, próbą zmierzenia się z opinią innych ludzi czy smutku po utracie bliskich. "Zawsze będę przy tobie" to poważna i dojrzała historia miłosna, opisana oczyma mężczyzny. Autor w świetny sposób udowadnia, że nasi rodacy płci męskiej mają ogromny talent i zasługują na uznanie. Szczerze polecam Wam tę pozycję. Wzrusza, uczy, a także otwiera oczy na to, czego często nie dostrzegamy w szarej codzienności.

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

2 komentarze:

  1. Cieszę się, że książka aż tak bardzo Ci się podobało, bo sama wkrótce będę ją czytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę Sparksowskie klimaty, podoba mi się fabułą :)
    ~Pola
    www.czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń