czwartek, 20 czerwca 2019

"Dziewczyny z wypiekami" - Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 24 kwietnia 2019 roku
Liczba stron: 184


Ostatnimi czasy uwielbiam książki kucharskie i wszelkie wydania, które zawierają w sobie przepisy. Oczywiście nie mogłam przejść obojętnie wobec "Dziewczyn z wypiekami". Ta pozycja zachwyca już swoją okładką, ale uwierzcie mi, że środek jest jeszcze lepszy.


W moje ręce trafiło już bardzo dużo pozycji, gdzie Autorzy dzielili się przepisami na dania czy ciasta. Niestety wiele z tych recept zawierało specyficzne składniki, która kosztują fortunę albo słyną z nadzwyczajnej nazwy. Pani Agata i Pani Małgorzata nie poszły za trendami i podzieliły się pomysłami, które może zrealizować każdy. Aby wykonać słodkości z tej książki, nie trzeba specjalnie dokonywać zakupów modnych produktów, a wystarczy otworzyć szafki kuchenne i cieszyć się radością.


Warto zauważyć, że połowa książki to przepisy, które pozytywnie odbierze prawie każdy (nawet osoba, która ma dwie lewe ręce do wypieków). Schody zaczynają się dopiero w drugiej połowie i kreatywnością mogą wykazać się bardziej doświadczone osoby. Mianowicie pod koniec znajdziemy przepisy, które zostały zaprezentowane w programie telewizyjnym.


Jestem przekonana, że książka znajdzie swoje miejsce w większości kuchni i pięknie będzie widać na niej słodkie ślady użytkowania. Nie obawiajcie się, że aby wykonać zaprezentowane tu ciasta, należy je idealnie przyozdobić jak na zdjęciu. Ważniejszy jest środek. Ja jestem zachwycona i mam nadzieję, że moi goście, również polubią smakowitości ukryte na stronach tej pozycji.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Burda.

1 komentarz: