piątek, 21 czerwca 2019

"Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappucino" - Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 5 czerwca 2019 roku
Liczba stron: 350


Mogłoby wydawać się, że Miłka ułożyła sobie życie i nawet zasłużyła na szczęście. Jej związek z Tymonem wszedł na nowy poziom, jednak nie wszystko układa się tak jak w bajce. Po wspólnym zamieszkaniu, partnerzy zaczynają oddalać się od siebie, a Tymon ma pewne tajemnice. Brakuje im wzajemnego zaufania i bezproblemowej nici zrozumienia. Dodatkowo w życiu dziewczyny pojawia się jej siostra, która skrywa pewien sekret. Jak nowa wiadomość wpłynie na życie bohaterów? Czy Miłka osiągnie to, o czym marzyła? A może zawsze będzie miała pod górkę?


Ach, jak jak tęskniłam za tymi bohaterami! Polubiłam Miłkę za jej charakter i siłę walki o lepsze życie. Dziewczyna wyróżnia się tym, że potrafi pokonać przeszkody, który rzuca jej los i nigdy nie poddaje się. Jedna wiadomość wywróciła jej życie do góry nogami, a mimo wszystko bohaterka udowodniła siłę walki. Na uznanie zasługuje również Pani Anna, którą pokochałam całym sercem! Ta starsza kobieta roztacza wokół siebie cudowną aurę i jest jednym z niewielu drugoplanowych bohaterów, którzy cały czas gości mi w głowie.


Karolina Wilczyńska po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i stworzyła cudowną historię. Autorka porusza poważne tematy i nie boi się ukazać życia, takim jakie jest. Nie koloryzuje, ani nie wymyśla fabuły, a pisze sercem i udowadnia, że sytuacja z książki mogłaby dotyczyć każdego z nas. Uwielbiam spędzać czas w Kawiarence za Rogiem i słuchać opowieści klientów, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób.


Serdecznie polecam Wam tę książkę. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać losów Miłki, to koniecznie to nadróbcie. Dodatkowo jestem przekonana, że miłośnicy tej serii będą zadowoleni z drugiej części, a także przepełnienie emocjami będą oczekiwać tomu trzeciego.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

3 komentarze:

 1. Ja dopiero poznaję twórczości autorki i bardzo mi się podoba, więc po tę książkę, również na pewno sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię twórczość Wilczyńskiej, dlatego muszę rozejrzeć się za pierwszym tomem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej autorki i jej stylu pisania :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń