sobota, 22 czerwca 2019

"Znajdź mnie" - J. S. Monroe

Wydawnictwo: W.A.B
Data wydania: 4 kwietnia 2018 roku
Liczba stron: 448


Ludzie uważają, że Rosa popełniła samobójstwo, jednak innego zdania jest jej chłopak Jar. Mężczyzna uważa, że jego wybranka nie byłaby w stanie od tak pożegnać się z życiem i tak naprawdę, gdzieś znajduje się. Stawia sobie za cel, aby udowodnić światu, że się mylił, a Rosa wiedzie normalne życie. Pewnego dnia w jego ręce trafia pamiętnik ukochanej, dzięki któremu może zagłębić się w jej myśli i postarać się uporządkować swoje myśli. Okazuje się jednak, że zbiór zapisków wywołuje w jego życiu jeszcze większy mętlik i bohater zupełnie nie wie, gdzie znajduje się, ani co ma myśleć o całej sytuacji.

Nasi najbliżsi różnie nas oceniają. Jedni przekreślają nas po różnych incydentach, inni natomiast uważają je za błąd i dają nad drugą szansę. Jar nie uwierzył w doniesienia o śmierci swojej dziewczyny i postanowił udowodnić światu, że ten nie miał racji. Znał Rosę i był przekonany, że kobieta nie mogła odebrać sobie życia.


Ludzie na różne sposoby dzielą się zmaganiami ze swojego życia. Jedni przekazują te informacje w mediach społecznościowych, inni prowadzą bloga bądź piszą pamiętnik, a są jeszcze tacy, którzy ukrywają wszystko w sobie i nie chcą, aby ktokolwiek dowiedział się o ich emocjach. Jar miał to szczęście, że w jego ręce trafił dziennik Rosy, w którym dziewczyna spisywała swoje przemyślenia, a także sposób radzenia sobie po utracie ojca.

Akcja książki została przedstawiona z punktu widzenia Jara oraz Rosy. Dowiadujemy się jak chłopak radził sobie ze swoją wizją świata i nastawieniem, że po śmierci widział ukochaną. W zapiskach Rosy ukryta jest natomiast jej codzienność i to, czym nie chciała dzielić się ze światem. Dzięki temu zabiegowi mamy okazję jednocześnie poznać dwie wizje świata i zauważyć, jaki mają one wpływ na całą fabułę.


"Znajdź mnie" to lekki thriller, który trzyma w napięciu. Mimo, iż na każdej stronie nie otrzymamy tutaj dawki adrenaliny, ani nie poczujemy dreszczyku emocji, to akcja została tak wykreowana, że nie chce się odkładać tej pozycji. Ta książka opowiada o próbie wyjawienia prawdy, a także tym, że niekiedy ludzie okazują się być kimś innym i nasze wyobrażenie o nich okazuje się, że było bardzo mylne.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu W.A.B. 


2 komentarze:

  1. Mam ochotę poznać tę historię. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna okładka, przyciąga uwagę. Fabuła też jest ciekawa, lubię książki w takim klimacie :)
    Pozdrawiam, Pola
    www.czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń