środa, 9 maja 2018

"Panny Młode. Wiosna" - Rachel Hauck, Meg Moseley, Lenora Worth

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: luty 2018 r.
Liczba stron: 416


W drugiej części z serii "Rok Ślubów" poznajemy trzy nowe historie w weselnym klimacie. Pierwsza z nich opowiada o trudnościach stawianych na drodze Susannie Truitt i Nathanielowi II. Ród Brightonii chce, aby kobieta zrzekła się swojego obywatelstwa, ponieważ według nich nie jest dozwolone, aby Książę brał za żoną kobietę o innej narodowości. Bohaterka staje przed wieloma dylematami, a jej wybranek jest w stanie zrezygnować z pełnionej funkcji w imię miłości. Druga historia opowiada losy Stelli i Marshalla. Mężczyzna wraca z wojny, jednak obrażenia przyczyniły się do tego, że częściowo utracił pamięć. Przyszła Panna Młoda z trudem odnajduje się w towarzystwie wybranka, jednak cały czas wierzy, że Narzeczony dostrzeże w niej kobietę, którą zostawił przed wyjazdem. Mimo, iż do ślubu zostało niewiele czasu, Młodzi nie wiedzą czy będą w stanie stworzyć rodzinę. Ostatnia historia opowiada o Ellie i Grayu. W życiu kobiety dużą rolę odgrywa jej siostra, która zawsze jest na pierwszym miejscu. Para chce zacząć wspólne życie, jednak przyszły Pan Młody obawia się, że jego wybranka zawsze będzie stawiała na pierwszym miejscu siostrę...

Nie ukrywam, że pierwsza część z tej serii była średnia. Tym razem było zupełnie inaczej! Przedstawione historie od razu chwytały za serce. Uczucia wylewały się z akcji na każdym kroku. Wykreowane pary od samego początku zdobyły moje serce, a ich miłość wnosiła piękny klimat. Nie było tutaj niepotrzebnego rozwijania pobocznych wątków, ani ogólnikowego przedstawienia ważnych aspektów. Wszystko zostało idealnie dopasowane i przedstawione w odpowiedni sposób.


Autorki poprzez swoje dzieła próbowały uzmysłowić nam, jaka miłość jest piękna, mimo tego, że często towarzyszą jej problemy.Niestety życie to nie bajka Disneya i w życiu każdego z nas pojawiają się chwile smutku. Czasami człowiek staje na rozstaju dróg i nie wie, którą ścieżkę wybrać. To tylko od nas zależy, jakiej decyzji dokonamy i czy postanowimy walczyć o zaplanowane dla nas szczęście.

Bardzo serdecznie polecam Wam tę pozycję. Dzięki niej poznacie piękne miłosne historie, dowiecie się, że na każdej drodze pojawiają się przeciwności, ale jeżeli o to zawalczycie, to wyjdzie dla Was słoneczko.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Dreams.

4 komentarze:

 1. Zastanawiam się jeszcze :)

  Pozdrawiam
  https://zksiazkanakanapie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam o tej książce już wcześniej, zanim tu trafiłam, i już wtedy stwierdziłam, że nie są to moje klimaty. Po twojej recenzji utwierdzam się w tym przekonaniu, bo pozycja ta kompletnie do mnie nie przemawia.
  Cieszę się jednak, że tobie się podobała!

  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jednak to nie dla mnie, jakoś nie przepadam za tematyką ślubów ;)

  OdpowiedzUsuń