wtorek, 8 maja 2018

"Nie ufaj nikomu" - Kathryn Croft

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 18 kwietnia 2018 r.
Liczba stron: 400


Mia pięć lat temu straciła męża, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Kobieta cały czas próbuje odnaleźć się na nowo w życiu i zacząć czerpać radość z codziennych chwil oraz w pełni oddać serce innemu mężczyźnie. Jest już blisko osiągnięcia swojego celu, kiedy niespodziewanie w jej życiu pojawia się Alison, która uważa, że Zach został zamordowany. W życiu bohaterki pojawia się szok, niedowierzanie, a jednocześnie zaburzenie zbudowanego na nowo świata. Terapeutka postanawia sama poprowadzić śledztwo, aby dowiedzieć się, kto mógł przyczynić się do śmierci jej męża oraz kim tak naprawdę jest Alison i dlaczego postanowiła namieszać w życiu wdowy.

"To kłamstwa zostawiają największe blizny, wywołują nieufność."

Akcja thrillera została przedstawiona z punktu widzenia dwóch osób. Pierwszym z nich jest światopogląd żony Zacha, jej codzienność połączona z wychowaniem córeczki, pracą oraz nowym związkiem. Zauważamy jak bohaterka tęskni za mężem i ile wspólnych planów uległo zniszczeniu. Drugą osobą, która zdradza nam swoje troski jest Josie - studentka Zacha. Dziewczyna weszła w specyficzną relację z żonatym mężczyzną - wiedziała jak to jest żyć w rozbitej rodzinie, mimo to zakochała się w prowadzącym. Młoda bohaterka wiele w życiu przeszła, jej matka okrutnie ją traktowała, jednocześnie cały czas wiszą nad nią groźby za pewien czyn związany z kochankiem rodzicielki. 

"Nie wierzę w to, że ludzie się zmieniają. Nie naprawdę. 
W głębi wciąż pozostajemy sobą, niezależnie od tego, co próbujemy pokazać światu."

Miałam przyjemność czytać "Córeczkę" tej Autorki i przyznam szczerze, że akcja skradła moje serce. Byłam bardzo ciekawa jaki wątek przewodni tym razem wymyśliła Kathryn Croft. Niestety jestem w pewnym stopniu zawiedziona. Jak na thriller brakowało mi tutaj niespodziewanych zwrotów akcji, czy wydarzeń, o których nikt nie pomyślałby. Było kilku podejrzanych, było zawirowanie podczas poznawania historii bohaterów, ale brakowało mi dreszczyku emocji i podekscytowania. Nie ukrywam jednak, że zakończenie wiele nadrobiło. Autorka ponownie zaskoczyła tym jak można pomylić się podczas osądzania danej postaci. Prawda jest taka, że osoba, która okazała się być winowajcą nie znalazła się na mojej liście osób podejrzanych. 


W książce został poruszony wątek mówiący o tym jak mało wiemy o ludziach nas otaczających. Każdy potrafi tak zawirować faktami, że podejrzenia spadają na zupełnie kogoś innego. Czasami zdarza się to przypadkowo, jednak ludzie cechują się chamstwem i często czyn obarczenia kogoś winą jest zamierzony. 

"Wszyscy nosimy blizny z przeszłości, kimkolwiek jesteśmy. 
Nieusuwalne tatuaże wryte w skórę."

Thriller "Nie ufaj nikomu" polecam każdej osobie, która chciałaby rozwikłać tajemnicę śmierci Zacha oraz jego studentki. Dowiecie się również jak jedno zdanie może zaważyć na czyimś życiu i ile człowiek jest w stanie zrobić, aby odkryć prawdę. Niestety nie będzie tutaj niespodziewanych zwrotów akcji, które zapierają dech w piersiach, ale nie bójcie się - zakończenie Wam to wynagrodzi. 

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Burda Książki. 

7 komentarzy:

 1. Jestem już po lekturze tej książki i przyznaję, że bardzo mi się podobała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na poznanie twórczości tej autorki, więc mam nadzieję, że w końcu znajdę na to czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo na tak :)

  Pozdrawiam
  https://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, że nie ma nagłych zwrotów akcji, ale historia wydaje się być ciekawa, wiec nie przekreślam tej książki.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu po nią sięgnąć! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowałam się już tą autorką przy okazji "Córeczki", która brzmiała bardzo intrygująco. "Nie ufaj nikomu" również zapowiada się interesująco, więc myślę, że zaopatrzę się niedługo w którąś z tych książek.

  Pozdrawiam cieplutko! ♥

  bookmania46.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po książkę. Lubię autorkę, podobała mi się również właśnie Córeczka, także liczę że mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń