czwartek, 3 maja 2018

"Apartament w Paryżu" - Michelle Gable

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 17 stycznia 2018 r.
Liczba stron: 544


Mająca kryzys małżeński April wyjeżdża w celach służbowych z Ameryki do Paryża. Kobieta w nowym miejscu ma dokonać wyceny mebli po zmarłej siedemdziesiąt lat temu kobiecie. Na miejscu postanawia dokładnie wykonać swoje zadanie, ale również poukładać myśli, jeżeli chodzi o jej związek. Okazuje się, że podczas pracy dostaje w swoje ręce pamiętniki po właścicielce mieszkania i postanawia poznać losy nieznajomej kobiety. Czy znajdzie w nich jakieś powiązanie ze swoim życiem? Może będzie to dla niej przestroga przed pochopnymi decyzjami? A może jednak dzięki pamiętnikom ustabilizuje swoje myśli?

W związku April pojawiła się zdrada. Jej mąż podczas wyjazdu służbowego zapomniał o tym, że ma żonę. Po powrocie przyznał się do wszystkiego, jednak to nie zmieniło faktu, że bohaterka ponownie zaczęła mu bezgranicznie ufać. Ich małżeństwo trzymało się na ostatnich włoskach, a wyjazd miał pozwolić poukładać kobiecie myśli. Na spokojnie chciała zrozumieć zaistniałą sytuację, jednak w głębi serce pragnęła, aby mąż odwiedził ją w Mieście Zakochanych.


Pamiętniki to przepiękna forma na zachowanie wspomnień i wydarzeń minionych czasów. Akcja powieści została napisana w dwóch płaszczyznach czasowych, gdzie obecnie poznajemy zmagania Amerykanki, jednocześnie przeplatając jej losy ze wspomnieniami tajemniczej Marty. Podczas zgłębiania tych prawd na jaw wychodzą wątki o których nikt nie miał wcześniej pojęcia. Okazuje się jaką postacią była Marta i przyznam, że bohaterka nie skradła mojego serca. Jej postępowanie zszokowało mnie.

Jestem wielką miłośniczką Paryża i liczyłam na to, że w książce zostanie oddany klimat tego miejsca. Niestety Autorka postanowiła wspomnieć o magii uliczek tylko podczas jednego spaceru naszej głównej bohaterki. Wiem, że tytuł sam mówi za siebie i wskazuje miejsce rozgrywania się akcji, ale ja jednak lubię wyjść poza te cztery ściany.


Reasumując "Apartament w Paryżu" to spokojna książka o odkrywaniu tajemnic, wspominaniu minionych chwil, rzeczach, które pozostały nam po najbliższych oraz o tym, że każdy jest kowalem własnego losu i jego życie będzie wyglądało tak, jaką decyzję podejmie i którą ścieżkę życiową wybierze.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu W.A.B.

3 komentarze:

 1. Kiedy będę miała ochotę na coś spokojniejszego, wezmę pod uwagę ten tytuł.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja recenzja zachęca do sięgnięcia, zapamiętam ten tytuł :) Czasem trzeba czegoś innego niż krminały, thrillery czy tematyka wojenna ;)

  Pozdrawiam
  https://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę o niej pamiętać i jak przyjdzie odpowiedni nastrój po nią sięgnę!

  OdpowiedzUsuń