poniedziałek, 23 kwietnia 2018

"Czy mnie słyszysz?" - Elena Varvello

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 14 marca 2018 r.
Liczba stron: 232


Elia to nastolatek, którego życie obraca się do góry nogami. Domowy spokój i harmonię burzy zwolnienie jego ojca z pracy, zaginięcie młodej dziewczyny oraz miłość do matki rówieśnika. Chłopak znajduje się w nietypowych sytuacjach oraz po raz pierwszy dokonuje wielu rzeczy. Czy uda mu się rozszyfrować kwestię zwolnienia ojca z pracy? A może zaginięcie młodej kobiety miało powiązanie z jego rodziną?

Opis książki zapewnia nas, że będzie to niezapomniany thriller połączony jednocześnie z romansem. Przyznaję szczerze, że nie mogłam zrozumieć zachwytów nad tą pozycją. Wątek romansu był znikomy. Sytuacja  w której nastolatek miałby bezgranicznie zauroczyć się w matce kolegi, była błaha i niedopracowana. Nie dostrzegłam tam romantyzmu, tylko jednorazowy wybuch hormonów. Kolejną rzeczą do której muszę odnieść się negatywnie, to kwestia braku doszukiwania się podejrzanego oraz wyjawienie całej zagadki na początku.


Od thrillerów wymagam, aby akcja trzymała mnie w niepewności, aż do ostatnich stron i jednocześnie zaskakiwała niespodziewanymi zdarzeniami. Tutaj tego nie było, a jednak wewnętrznie chciałam dotrwać do końca historii. Jakiś mały duszek za uchem mówił mi, żebym nie przekreślała tej pozycji, bo na koniec może być wielkie bum! i spontaniczny zwrot akcji. Czy tak było? Tego już musicie dowiedzieć się sami.

"Czy mnie słyszysz" polecam osobom, które nie wymagają za wiele od thrillerów, a chętnie sięgają po obyczajówki. Ta pozycja nie zaskoczy Was poczynaniami bohaterów, ale będzie trzymała w niepewności, aby poznać kwestie wyboru jednego z bohaterów.

Moja ocena: 5,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Literackiemu.


5 komentarzy:

 1. Skoro trzyma w niepewności to nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odnośnie tego gatunku, mam podobne oczekiwania do Twoich, a jeśli ta książka ich nie spełnia, to ja jednak podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie nie :) Thriller musi trzymać w niepewności, ma być gęsia skórka, a tu tego brakuje. Szkoda.

  Pozdrawiam :)
  https://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. A zastanawiałam się, czy ją kupić!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mówię nie, w wolne chwili może się skuszę. :)
  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń