wtorek, 15 stycznia 2019

"Anioły do wynajęcia" - Malwina Ferenz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 16 stycznia 2019 roku
Liczba stron: 400


Romeczek Słowacki, to mężczyzna, który skradł serce Ukraince imieniem Elena. Kochankowie wyjechali do Wrocławia i tam zaczęli wspólne życie. Z czasem jednak miłosne zauroczenie odeszło na drugi plan, a najważniejsze stały się sprawy finansowe. Elena postanowiła wystartować z własnym biznesem i znaleźć trzy inne kobiety, z którymi stworzyliby pięcioosobowy zespół. "Anioły do wynajęcia", to organizacja, która ma na celu rozkręcenie festynów, eventów, czy urodzin. Niespełniony pisarz, starsza Pani, samotna kobieta w ciąży, młoda dziewczyna, która marzy o zostaniu aktorką, a także ich menadżer Elena - czy ten zespół ma szansę zaistnieć na rynku? Jak wybiją się w dobie wielu firm? A także, czy uda im się zrealizować postawione sobie cele? 

Bohaterowie skradli moje serce! Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Podczas czytania książki, czytelnik momentami ma gwarantowane niespodziewane wybuchy śmiechu. Autorka świetnie wykreowała akcję i nie pozwala na monotonię. Jesteśmy świadkami tworzenia powieści "do szuflady", snucia planów o wielkiej karierze, nowoczesności w wykonaniu starszej kobiety, a także ciążowych zawirowań. Uwierzcie mi, że z Aniołami nie będziecie się nudzić. 


Każdy z nas ma prawo marzyć. To tylko od nas samych zależy, czy plany te przeistoczymy w czyny, czy zostaną one tylko w naszej głowie. O tym, że warto podjąć ryzyko i dowiedzieć się, czy nam się powiedziecie, udowodniła Elena. Kobieta nie poddała się i za wszelką cenę dążyła do tego, aby spełnić swój cel. Poza marzeniami, warto również pozwolić sobie na miłość. Nie można zasłaniać się wymówkami, że jest nieodpowiedni czas, albo nie ten wiek. Na miłość zawsze jest czas. Nie ważne, czy mamy lat dwadzieścia, czy siedemdziesiąt - warto otworzyć się na drugiego człowieka i pozwolić, aby był przyczyną naszego uśmiechu.

Jeżeli szukacie książki, dzięki której uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, to koniecznie sięgnijcie po "Anioły do wynajęcia". Zapewne całym sercem pokochacie bohaterów i zastanowicie się, jak fajnie byłoby ich spotkać na swojej drodze. Malwina Ferenz w swojej powieści udowadnia, że nie należy poddawać się, a mieć oczy szeroko otwarte i korzystać z każdej szansy, którą życie postawi na naszej drodze. 

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

4 komentarze:

 1. Jest to jedna z premier, na którą bardzo czekam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. raczej powieść nie dla mnie ;P wolę kryminały, thrillery, horrory, a po obyczajówki sięgam rzadko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie mam już plany czytelnicze, ale będę miała ten tytuł na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mam ochotę na taką powieść...

  OdpowiedzUsuń