poniedziałek, 26 lutego 2018

"Bad Boy's Girl" - Blair Holden

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15 lutego 2018 r.
Liczba stron: 512


Tessie, Nicole, Jay, Cole - to czwórka nastolatków wokół których rozgrywa się akcja książki. Tessie to dziewczyna, która była prześladowana w szkole ze względu na swoją nadwagę. Jej głównym gnębicielem był Cole, przyrodni brat Jaya - chłopaka, w którym kochała się Tess. A Nicole? To była przyjaciółka głównej bohaterki, która stała się dziewczyną Jay'a. Pokręcone? Myślę, że nie. Tak przecież wygląda życie typowych nastolatków. Jest w nim pełno niepowodzeń, niezrealizowanych planów czy niespodziewanych obrotów akcji.

"Nienawidziłam cię. Teraz cię kocham."

Wątek całej powieści rozgrywa się wokół Tessie i Cole'a. Pewnego dnia bohater niespodziewanie wraca ze szkoły wojskowej i poświęca nadmiar uwagi dziewczynie, której kiedyś dokuczał. Bohaterka z jednej strony chce zaufać odmienionemu znajomemu, ale z drugiej martwi się, że chłopak przygotowuje kolejny czyn, który ją ośmieszy.

"Kiedy jesteście we dwoje, to prawie pierdzicie tęczą, 
więc aż prosiliście się o wspólny mianownik."

Autorka w swojej książce porusza bardzo ważne problemy, które mają miejsce w życiu nastolatków. Wśród bohaterów pojawiają się pierwsze miłości - te piękne, ale również zauroczenia, które łamią serce. Występują również nieporozumienia na linii rodzic-dziecko, które wywołują złość połączoną z troską o drugą osobę. Według mnie najważniejszym wątkiem, który miał uświadomić młodemu czytelnikowi problem, była kwestia nadwagi. To właśnie wśród nastolatków panuje dziwna moda, która ma na celu odrzucanie grubszych ludzi. Nikt nigdy nie zastanawia się, dlaczego dana osoba tak wygląda. Może jest chora, uwarunkowane jest to genetycznie, albo ma inne problemy i swoje zmartwienia zwalcza za pomocą słodyczy? Najczęściej osoby te, gnębione są przez laleczki pochodzące z bogatych rodzin, które widzą tylko majątek i uważają, że są najpiękniejsze. A co z charakterem? Czy to właśnie nie chodzi o to, abyśmy zwracali uwagę na postępowanie ludzi? Może za ukrytymi wałeczkami na brzuchu, kryje się osoba o pięknym charakterze i nienagannym sposobie postępowania?


Ta młodzieżówka wyróżnia się wśród większości. Słodycz przemawia tutaj od początku akcji i kreuje historię. Nie bójcie się - jednorożce zostały w swojej krainie, a Autorka przedstawiła realny świat. Bardzo podobało mi się nazewnictwo poszczególnych rozdziałów i nawiązanie do nich podczas opisywanych wydarzeń. Zabieg, który został zastosowany na końcu, był świetnym pomysłem - akcja została przedstawiona z punktu widzenia Cole. Jak na faceta przystało, było krótko, zwięźle i na temat.

"Ze wszystkich ludzi akurat ty, siostrzyczko, powinnaś wiedzieć, 
jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią."

"Bad Boy's Girl", to bardzo przyjemna młodzieżówka, która uświadamia czytelnikowi problemy nastolatków oraz pokazuje jak ludzie zachowują się w danych sytuacjach. Książka również bawi - uwierzcie mi, że niektóre dialogi wywołują lawinę śmiechu.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Jaguar.


6 komentarzy:

 1. Może kiedyś, ale niczego nie obiecuję.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czasem sięgnąć po młodzieżówki, a ta mnie zainteresowała, więc skuszę się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna książka, którą będę unikać szerokim. Mimo fabuły wciąż nie przemawiają do mnie młodzieżowe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie odpuszczę sobie tę książkę, bo brzmi raczej jak typowa młodzieżówka, poruszająca ważniejszy temat. Nic, bez czego bym się teraz nie odeszła. Może w przyszłości dam jej szansę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, bo nie zawsze on od nas zależy, a prawdziwe piękno często bywa ukryte.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny tytuł, który z jednej strony porusza dość istotne problemy dotyczące nastolatków, z drugiej jednak czyta się go nad wyraz przyjemnie i lekko. To dobra historia na kilka dłuższych wieczorów, więc polecamy ją wraz z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń