sobota, 24 lutego 2018

"Z popiołów" - Martyna Senator

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 8 listopada 2017 r.
Liczba stron: 336


Sara to młoda studentka, która wyprowadziła się ze Szczecina do Krakowa. Pewne wydarzenie, mające miejsce w rodzinnym mieście, przyczyniło się do tego, że dziewczyna zamknęła się na kontakty z ludźmi, a swoje zmartwienia dzieliła tylko z babcią. Niestety zmieniając miejsce zamieszkania, zakończyła również relację z rodzicami.
Michał to młodzieniec, który dorabia sobie w pubie. Chłopak widział jak jego matka umiera na raka i czuł się bezsilny. Jednocześnie został zraniony przez ukochaną i po tym incydencie zaczął traktować relacje z kobietami jako przygody na jedną noc.
Pewnego dnia drogi Sary i Michała spotykają się... Czy zraniona dziewczyna będzie w stanie zaufać nowemu znajomemu oraz co takiego wydarzyło się w Szczecinie? Czy wydarzenia z przeszłości zawsze będą powracały w najmniej nieodpowiednim momencie, a człowiek po przejściach nie zasługuje na szczęście?

"Dochodzę do wniosku, że na świecie istnieją dwa typy ludzi: 
tacy, którzy doszczętnie rujnują komuś życie, i tacy, którzy nadają mu sens."

Bohaterowie prezentują osoby o pięknych, ale zranionych charakterach. Dążą do tego, aby przeszłość nie odgrywała najważniejszej roli, planują odnaleźć na nowo cel w życiu.


Autorka w swojej książce porusza temat związany z tym, jakie oddziaływanie mają na nas wydarzenia z przeszłości. Jako młode osoby, poznające dopiero świat zapamiętujemy wiele rzeczy. Te pozytywne wywołują miłe wspomnienia, ale rany zostają z nami na całe życie. Boimy się zaryzykować, ponieważ nie chcemy ponownie odczuwać bólu po porażce.

"Chciałabym umrzeć z uśmiechem na ustach, łzami wzruszenia w oczach i świadomością, 
że nie zmarnowałam tego życia."

Bardzo podobała mi się historia wykreowana w powieści "Z popiołów". Styl Pani Martyny wciąga czytelnika do krakowskiego świata i przyczynia się do tego, że bohaterzy skradają nasze serca. Chcemy poznać ich przeszłość oraz zawzięcie kibicujemy im podczas realizacji zamierzonych celów.

Moja ocena: 9,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.


4 komentarze:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej serii. Mam nadziejęn że niebawem uda mi się ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz wszędzie pełno tych książek. I, o dziwo, obie części zbierają same pozytywne opinie, dlatego mam w planach się z nimi zapoznać, zwłaszcza, że temat poszukiwania celu w życiu i zapomnienia o przeszłości może być dobrze rozwinięty.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba już taka nasza ludzka natura, że wolimy żyć pasywnie niż korzystać z niego na 100% :)
  Nad tymi dwiema książkami wciąż się zastanawiam, ale jeszcze troszkę poczekam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa tej serii, więc na pewno się za nią rozejrzę!

  OdpowiedzUsuń