poniedziałek, 25 grudnia 2017

"Powietrze, którym oddycha" - Brittainy C. Cherry

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 20 lipca 2016
Liczba stron: 400


Nie oceniaj ludzi po pozorach.


W powieści "Powietrze, którym oddycha" spotyka się dwójka osób, które w swoim życiu straciły kogoś ważnego. Ona - Elizabeth - straciła męża, a zarazem ojca ukochanej córeczki. On - Tristian - stracił żonę i synka. Po roku od wypadku samochodowego, którego skutkiem była śmierć, Elizabeth wraz z córeczką wraca do swojego domu. Domu, w którym mieszkała z mężem i planowała z nim wiele rzeczy. Pech chciał, że pewnego dnia potrąciła psa sąsiada. Mimo, iż nie doszło do wielkiej tragedii, Tristain okazuje się być niemiłym człowiekiem. Bije od niego złość i niechęć do kontaktów z innymi. Bohater w okolicy uważany jest za zabójcę. Stwierdzenia te nie przyczyniają się do tego, że Elizabeth trzyma się od niego z daleka. Wręcz przeciwnie - w głębi duszy chce poznać jego charakter i rozgryźć kwestię jego zachowania.

"Magia zawarta jest w chwilach. W delikatnym dotyku, lekkich uśmiechach, cichych słowach. 
Magia jest w życiu dniem dzisiejszym, w oddechu, w szczęściu. 
Mój chłopcze, magia jest w miłości."

Ludzie bardzo często wyobrażają sobie życie innych. Mimo, iż nie znają ich, to dokładają swoje informacje i rozpuszczają nieprawdziwe stwierdzenia. Tym sposobem u niektórych występuje niechęć i nawet nie próbują poznać lepiej danej osoby. Tak właśnie było w przypadku Tristiana, który bezprawnie został osądzony i mieszkańcy trzymali się od niego z daleka.


Strata ukochanej osoby w każdym człowieku wywołuje inne zachowania. Jedni duszą wszystko w sobie i zamykają się na kontakty z ludźmi, inni wyładowują swoją agresję. Każdy z nas jest inny i powinniśmy zaakceptować to, w jaki sposób ktoś radzi sobie z żałobą. Nigdy nie powinniśmy odpychać go i krytykować, tylko wspierać oraz wyciągnąć pomocną dłoń.

"- Nie musisz cały czas czuć się dobrze. W porządku jest czasem cierpień. 
To nic złego zagubić się jak dziecko we mgle. 
To złe dni sprawiają, że dobre są takie cudowne."

Bardzo lubię książki Brittainy C. Cherry. Autorka pisze prostym językiem i przedstawia cudowne historie. Pierwsza powieść z serii "Żywioły" porusza ważny temat, jakim jest strata, smutek oraz poszukiwanie nowego celu w życiu. Elizabeth miała dla kogo żyć - miała córeczkę, która stała się upamiętnieniem jej cudownego małżeństwa. Tristian został sam z psem, a mieszkańcy wykluczyli go ze swojej społeczności.


Czy dwoje ludzi, którzy zostali zranieni przez los, będzie mogło ponownie zobaczyć świat w kolorach? Czy ukochane osoby zawsze będą w ich sercach i nie będzie tam miejsca dla kogoś innego? Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, to polecam Wam "Powietrze, którym oddycha". Ta pozycja jest pełna smutku, ale jednocześnie ukazuje fakt, jaka krucha jest nasza egzystencja i że w każdej chwili ktoś może bezpowrotnie zniknąć z naszego życia.

"Sprawiał, że śmiałam się w świecie, który doprowadzał mnie do łez."

Moja ocena: 8,5/10

13 komentarzy:

 1. Czytałam dawno temu, dobrze wspominam tę publikację. :)
  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, więc chętnie sięgnę po tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czytałam nic tej pisarki, ale słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii. Tematyka jak widzę ciężka, ale ciekawa. Chyba po nią kiedyś sięgnę :)
  pozdrawiam
  zaczytanamona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nic nie czytałam od tej autorki, ale po tylu pozytywnych opiniach chyba powinnam to nadrobić :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  oliviaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Poznanie twórczości tej autorki jest w moich planach na przyszły rok.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem podziękuję, bo to nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Seria jeszcze przede mną, ale sporo dobrych słów słyszałam o tej historii

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam jakiś czas temu i bardzo mi się podobała. Trochę myślałam, że mi się nie spodoba, bo jednak więcej przeczytałam negatywnych opinii, ale i tak byłam zachwycona! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie czytałam tej książki, ale Twoja recenzja zachęca wiec się za nią rozejrzę

  OdpowiedzUsuń
 10. Coś co od dawna chcę przeczytać. Zdecydowanie czas to wreszcie zrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 11. O tej autorce słyszę same dobre opinie, muszę koniecznie sięgnąć po jakąś jej książkę! :)

  Pozdrawiam, maobmaze ♥

  OdpowiedzUsuń