środa, 1 listopada 2017

"Leśna polana" - Katarzyna Michalak

Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 9 listopada 2016
Liczba stron: 288

Trzy przyjaciółki, trzej bracia, jeden cel.


W książce "Leśna polana" poznajemy losy trzech kobiet, które połączyła trudna przeszłość oraz trzech braci, którzy najchętniej zapomnieliby o swoim dzieciństwie.

Gabriela to kobieta, która od wielu lat nosi w sercu miłość do Wiktora Prado. Swoje życie spędziła z przybranym ojcem, który niestety stracił zdrowie i siły przez pewnego kata z UB. Majka to bizneswoman, która nie martwi się o pieniądze, a facetów poszukuje na jedną noc. Zostaje jeszcze Julia, która zawsze trafia na nieodpowiednich mężczyzn, którzy znęcają się nad nią. Bracia Prado, to bogaci mężczyźni, którzy mieszkali pod jednym dachem z psychopatą. Ciężkie dzieciństwo, rany na ciele oraz strach, przyczyniły się do tego, że nigdy nie poddają się i zawsze walczą o lepsze życie.


Słyszałam wiele opinii na temat książek Pani Michalak - jedne były dobre, inne negatywne. Postanowiłam sięgnąć po Jej twórczość i dowidzieć się o co chodzi. Akcja powieści jest romansem z nutką tajemniczości. Poznajemy miłosne perypetie, ale także chcemy rozwiązać pewne zagadki. Została przedstawiona  tutaj historia Gabrysi i Wiktora, którzy niestety nie mogli zostać małżeństwem. Na drodze do ich szczęścia stanął człowiek, który myślał tylko o okrucieństwie. Wzruszył mnie wątek, w którym przedstawione zostały losy Pana Antoniego. Mimo, iż jest to fikcja literacka, to prawda jest taka, że nasi przodkowie zostawali poddawani torturom w więzieniu za coś, czego nie zrobili.

"Jeśli chcesz zacząć wszystko od nowa, raz na zawsze zatrzaśnij drzwi do przeszłości."

Determinacja bohaterów, aby pomóc Gabrieli była ogromna. Jej przyjaciółki poznały przeszłość kobiety i zauważyły jakim marzeniem jest dla niej Leśna Polana. Majka była w stanie kupić dom marzeń przyjaciółce, jednak miejscem tym zainteresował się również Wiktor Prado. Jesteście ciekawi, komu uda się kupić domek? Czy Majka będzie mogła przekazać go Gabrysi? A może dla Wiktora będzie to kolejna nieruchomość, aby wzbogacić majątek?

Tę powieść o walce w imię marzeń, polecam każdej kobiecie, która szuka spokojnych lektur, ale jednocześnie lubi pomarzyć i poczuć emocje bohaterów na własnej skórze.Moja ocena: 8/10

5 komentarzy:

 1. Czasem lubię poczytać coś luźniejszego, dla odstresowania:) a ta książka wydaje się być interesująca, więc czemu by po nią nie sięgnąć?:)

  Pozdrawiam
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tylko drugą część, "Czerwień Jarzębin". Chyba nie wrócę się do pierwszej, znając ciąg dalszy, chociaż kto wie. Autorka ma specyficzny styl, chyba czasem trochę za dużo się dziej, przez co nie zawsze wydaje się to realne. :)
  justmajka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały cykl już za mną. Jestem w nim zakochana. Zazdroszczę Co, że przed Tobą jeszcze dwa tomy.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały cykl już za mną.Jestem w nim zakochana. Zazdroszczę Ci,że dwa tomy jeszcze przed Tobą:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń