wtorek, 2 maja 2017

"52 kolory życia" Tom II - Magdalena Kozioł


Wydawnictwo: Pociąg do natury
Data wydania: 22 maja 2016
Liczba stron: 111Dzisiaj ponownie zabieram Was do świata Sally z książki "52 kolory życia". Moje zdanie na temat pierwszej części znajdziecie >tutaj<.

Książka została podzielona na siedem rozdziałów, gdzie każdy rozdział, odpowiada danej barwie. Tym razem Pani Magda pokazuje nam ciemniejsze kolory. Ciemne barwy towarzyszą życiu bohaterów, wiele się zmienia, wiele rzeczy wydaje się innych. 

"Ponoć bursztyn przywraca równowagę - wyszeptała."

Historia przedstawiona w drugiej części rozpoczyna się w szpitalu. Ojciec Sally dostał zawału i teraz cała rodzina czuwa przy jego łóżku. Następnie życie toczy się dalej, w bardzo spokojnym tempie. Zmiana następuje, kiedy Sally wypiła o jedną lampkę wina za dużo i postanawia odpisać na wiadomość policjanta, poznanego nad morzem. Ich rozmowa zbiega do jednego tematu. Jacek proponuje Sally wspólne spotkanie, gdy ponownie odwiedzi nadmorską miejscowość. Dziewczyna wie, że w domu ma kochającego Narzeczonego i nie chce wchodzić w głębsze relacje z żonatym policjantem. Udaje się nad morze, nie informując o tym nowego znajomego. Jednak los ma przygotowany dla Sally inny plan i dochodzi do spotkania tych dwojga ludzi. 


Jak już wspominałam, książka przedstawia same ciemne kolory. Sally postanawia wybrać się na kolację z Jackiem. Kobieta dobrze wie, że Jacek ma żonę i synka, mimo to nie zmienia swojego postępowania. "Dzielny policjant" natomiast odsuwa się od swojej żony, ich relacje ulegają pogorszeniu, a w wolnych chwilach rozmyśla o Sally. 

Romantyczna kolacja będzie punktem przełomowym dla bohaterki. Zastanowi się nad swoim postępowaniem, nad tym czy warto mieszać w swoim życiu oraz czy warto rozbijać małżeństwo Jacka. Przyznam szczerze, że główna bohaterka bardzo irytowała mnie swoim zachowaniem. Niedawno została Narzeczoną Tomka, z którym tworzą udany związek, a jedno spotkanie z Jackiem i dziewczyna wariuje. Na początku nie chciała wybrać się na kolację, jednak zmieniła zdanie. A Jacek? On irytował mnie jeszcze bardziej! Żonaty mężczyzną, nie może odpuścić znajomości z kobietą, która planuje wyjść z mąż. To on jest najgorszą postacią w tej książce. Nie poświęca czasu dziecku, podczas czasu spędzanego z żoną, myśli o Sally, a nawet zaczyna okłamywać w pewnych kwestiach Anetę. 

"Burgund mocno oddziałuje na zmysły, ale wkrótce życie miało odkryć kolejny kolor, ponieważ zmienia się ono z sekundy na sekundę i nigdy nie pozostaje już takie samo.

Pani Magda ponownie zaskakuje czytelnika. Na początku serwuje spokojną historię, jednak pod koniec książki, akcja nabiera tempa. Autorka zostawia czytelnika w takim punkcie, że nie może doczekać się poznania dalszej części wydarzeń. Można snuć domysły, jak potoczy się życie bohaterów, ale znając Panią Magdę, w trzeciej części również bardzo mocno zaskoczy obrotem wydarzeń. 

Moja ocena: 8/10

Jeżeli jesteście ciekawi losów Sally i Jacka, wejdźcie na stronę Pociąg do natury, tam możecie kupić całą serię książek. 

Tymczasem zostawiam Was z króciutkim filmem, w którym Pani Magda opowiada skąd pomysł na "52 kolory życia". 


Za możliwość zapoznania się z historią bohaterów,
dziękuję bardzo Autorce.


Pamiętajcie, aby walczyć o swoje marzenia!


7 komentarzy:

 1. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie czytałam. Cały czas sobie obiecuję i jak zwykle mi nie wychodzi :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za piękną recenzję i czas poświęcony dla mojej twórczości. p.s. żeby historia była warta opowiadania musi mieć smoka w tle ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się godna uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawie się zapowiada. Być może kiedyś po nią sięgnę. Zwłaszcza, że ta okładka jest TAK cudowna. Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;) http://prostoprzezksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko jeszcze przede mną i kiedyś może uda się poznać te książke :D

  Zapraszam Cię na konkurs :)
  http://coraciemnosci.blogspot.com/2017/05/konkurs_1.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Za mną już 3 tom, jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy Sally i Jacka. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta przygoda czytelnicza jeszcze przede mną, może w wakacje się uda za nią chwycić. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń