sobota, 22 kwietnia 2017

"52 kolory życia" Tom I, Magdalena Kozioł


Wydawnictwo: Pociąg do natury
Data wydania: marzec 2016
Liczba stron: 96

Każda chwila w życiu, ma swoje odwzorowanie w kolorach. Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Kozioł, w moje ręce trafiły Jej cudowne książki. Niestety autorka nie znalazła wydawcy, który chciałby ukazać Jej twórczość polskiemu czytelnikowi. Mimo to, Pani Magda nie poddała się i sama postanowiła wydać książki. Doceniam zaangażowanie oraz to, że ludzie chcą spełniać swoje marzenia. Tymczasem zapraszam Was na recenzję pierwszego tomu powieści o kolorach życia. 

W książce "52 kolory życia" poznajemy historie dwóch, nieznanych sobie osób. Pierwsza poświęcona jest Sally i jej narzeczonemu, druga Jackowi i jego rodzinie. 

Sally to kobieta, która ma pewien cel w życiu i dąży do jego realizacji. Bohaterka chce otworzyć sklep nad morzem, jednak nie jest to łatwe, osobiście musi wybrać się do nadmorskiej miejscowości, aby pozałatwiać sprawy biznesowe. Krótko przed wyjazdem jej chłopak - Tomek - zabiera ją na kolację do restauracji, ponieważ obchodzą trzecią rocznicę związku. Aby dodać magii tej chwili Tomek prosi wybrankę o rękę. Przyszli małżonkowie cieszą się chwilą oraz nie martwią o to, co spotka ich za jakiś czas, nie myślą o nadchodzących problemach. Podczas służbowego wyjazdu spokojne życie Sally nabiera tempa, zostaje wplątana w pewną sprawę oraz trafia do szpitala.

Druga historia została poświęcona Jackowi, Agacie, Stasiowi i... Rexowi - bo w końcu pies to również członek rodziny. Jacek jest z zawodu policjantem. W chwili poznania bohater ma za zadanie rozbić gang narkotykowy. Jego żona - pielęgniarka - nie jest zadowolona z tego, że mąż spędza całe noce na niebezpiecznych akcjach, martwi się o niego oraz smuci tym, że tak mało czasu poświęca dziecku. Policjant wierzy w to, że uda mu się złapać przestępców... I ma rację, tylko, że podczas zaplanowanej akcji, pewna kobieta zostaje zatrzymana jako zakładniczka. To właśnie tego dnia pomiędzy Jackiem a Sally dojdzie do pierwszego spotkania. Jesteście ciekawi w jakich okolicznościach i jak potoczą się losy bohaterów? Wejdźcie na stronę Pociąg do natury i poszukajcie powyższej książki. 

"W życiu zdarzają się takie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, nie planujemy ich, nie myślimy o nich, a jednak pojawiają się i często potrafią zmienić wszystko, co do tej pory uważaliśmy za pewnik"

Cała książka została podzielona na 5 rozdziałów, a każdy rozdział zatytułowany jest innym kolorem. Akcja zaczyna się od interpretacji koloru białego - koloru, który kojarzy się z czystością oraz niewinnością. Ostatni rozdział poświęcony jak dla koloru różowego, który symbolizuje ciepło oraz pogodę ducha. Czytając pierwszy rozdział, mogłoby wydawać się, że Sally będzie niewinną osobą, jednak podczas wyjazdu w jej życiu następuje pewna zmiana. Autorka kończy opowieść w takim punkcie, że czytelnik, pragnie od razu sięgnąć po kolejną część, aby śledzić losy bohaterów.

Bardzo podobało mi się to, że Pani Magda w każdym rozdziale przekazuje cenne rady, wskazówki oraz zwraca uwagę na drobiazgi, które mogę mieć ogromne znaczenie. Czytając książkę możemy zastanowić się nad naszym życiem oraz postępowaniem. Lektura ukazuje pewną historię bohaterów oraz pozwala nam dostrzec piękno danej chwili. Jedynym minusem książki są powtórzenia, które mogą irytować czytelnika. Jednak nie zrażajcie się, po książkę naprawdę warto sięgnąć. 

Moja ocena: 8/10

"Żyjąc pełnią, musimy być gotowi i akceptować wszystko, nawet to najbardziej niespodziewane."

źródło

Koniecznie obejrzyjcie filmik autorki >klik<. Poruszmy wszechświat i przyczyńmy się do tego, aby bezproblemowo można było kupić książki bestsellerowej autorki, jeszcze dobrze niepoznanej. 


Za możliwość przeczytania książki dziękuję cudownej kobiecie


"A jej uśmiech był tak piękny i subtelny, jak krople porannej rosy na źdźbłach zielonej trawy, oświetlone promieniami słońca."4 komentarze:

 1. Ta książka ma naprawdę fajną okładkę :D ^_^
  Podoba mi się ten pomysł z kolorami, od zawsze uważam, że ich symbolika jest bardzo intrygująca :D Aczkolwiek do samej książki nieszczególnie mnie ciągnie, to nie do końca moje klimaty :D Ale może kiedyś, nigdy żadnej książce ostatecznie nie odmawiam xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wiele pochlebnych recenzji na temat twórczości pani Magdaleny, dlatego mam nadzieję, że uda jej się znaleźć wydawcę do kolejnych swoich powieści.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że mimo trudności udało się Pani Magdalenie wydać książkę, brawo! Okładka urzekająca :)
  Lubię takie drobiazgi jak rady czy cytaty w każdym rozdziale, to takie małe perełki które sprawiają, że na chwilę zatrzymujemy się przy książce. Zapowiada się ciekawie:)

  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podobał pierwszy tom. <3
  Drugi również za mną, niebawem sięgnę po trzeci. :)

  obserwuję bloga i zapraszam do mnie <3

  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń