"Świąteczny nieznajomy" - Richard Paul Evans

 Wydawnictwo: Znak

Data wydania: 2 listopada 2020 roku

Liczba stron: 320


Pewnego dnia poukładane życie Magie zostało zburzone. Niespodziewanie dowiedziała się czegoś nieoczywistego o swoim mężu. Kobieta czuje się, że na każdym kroku pokazywana jest palcem. W momencie, kiedy postanawia częściowo podnieść się po wydarzeniach, poznaje na targu choinek Andrew. Czy pozwoli mężczyźnie wkroczyć do swojego życia? Jak potoczy się ta znajomość?


Powieści Evansa otulają czytelnika niczym ciepły koc. Uwielbiam Jego twórczość i klimat, który tworzy w wykreowanych historiach. Tym razem Autor porusza wątek związany z przeszłością. Bohaterowie wiele przeszli w swoim życiu i teraz na nowo próbują znaleźć szczęście. Czy im to się uda? A może minione wydarzenia nie pozwolą im na to?

Szkoda tylko, że w pewnym stopniu akcja ze świątecznego klimatu, przeniosła się na egzotyczną wyspę. Od początku zapowiadało się, że historia zostanie oprószona śniegiem, a tutaj niespodziewanie pojawiły się tropiki. 


Serdecznie polecam Wam tę książkę. Jest to dobra lektura, nie tylko na grudzień. Uważam, że bez problemu można sięgnąć po nią o każdej porze roku i poczuć klimat opowieści. 


Moja ocena: 8/10


Za egzemplarz dziękuję bardzo

Wydawnictwu Znak. 

1 komentarz:

  1. Nie znam książek Evansa. Kiedyś, kilka lat temu, próbowałam jakąś przeczytać i pamiętam, że kompletnie mi nie podeszła. Dziś już nawet nie pamiętam tytułu. Ale tyle dobrego słyszę z wielu źródeł o tym pisarzu, że rozważam, czy nie dać mu jeszcze kiedyś szansy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Zaczytana Ania , Blogger