poniedziałek, 17 lutego 2020

"Nieoficjalny przeowdnik po Grze o tron" - Kim Renfo

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 26 listopada 2019 roku
Liczba stron: 380


"Nieoficjalny przewodnik po Grze o tron", to świetna pozycja dla fanów tego serialu. Autorka przygotowała świetny podręcznik dla każdego wielbiciela tej fantastyki. W swojej książce zwraca uwagę na wiele szczegółów serialu, które oglądając nawet dwukrotnie, można było przeoczyć czy nie zauważyć.

Na wielki plus zasługuje omówienie muzyki filmowej. Dopiero po przeczytaniu tego przewodnika, widz może zdać sobie sprawę, jak podkład muzyczny był mocno powiązany z niektórymi wydarzeniami.

W pozycji tej zostało świetnie przedstawione poczucie humoru. Czytając tę książkę, nie można nudzić się. Dla osób, które uwielbiają memy, w książce również znajdzie się do nich nawiązanie. Uważam, że super zostało również opisane wykorzystanie fanowskich teorii w fabule serialu.


Dodatkowo Autorka podzieliła się z czytelnikami ciekawymi wydarzeniami, które miały miejsce na planie, a także wyjaśniła dlaczego dany aktor dostał rolę. Nie zabrakło także wywiadu z Martinem.

Ten przewodnik, to świetna perełka w kolekcji dla każdego fana "Gry o Tron". Zdecydowanie należy czytać ją dopiero po obejrzeniu serialu, ponieważ zawiera wiele spojlerów. Znajdziecie tutaj między innymi dokładne opisy dlaczego coś zakończyło się tak, a nie inaczej.

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Zysk i S-ka.

2 komentarze:

  1. Dla fanów Gry o tron to na pewno nie lada gratka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy wielbiciel serialu będzie na pewno zachwycony tym przewodnikiem. 😊

    OdpowiedzUsuń