wtorek, 14 stycznia 2020

"Z ciszy" - Martyna Senator

Wydawnictwo: We Need YA
Data wydania: 3 lipca 2019 roku
Liczba stron: 384


Życie Zoji ostatnio nie jest kolorowe. Na jej drodze pojawia się wiele przeciwności. Niestety do szpitala trafia jej ukochany dziadek, którego dopadł rak. Dziewczyna załamuje się, jednak niespodziewanie w jej życiu pojawia się Filip. Okazuje się, że kochanków dzieli wiele kilometrów i nie mogą być przy sobie w najgorszych chwilach. Czy mimo wszystko ten aspekt będzie największym problemem?

Każda książka Martyny Senator niesie za sobą życiowe przesłanie, a dodatkowo opisuje przyziemne problemy. Niekiedy możemy bez problemu postawić się na miejscu danego bohatera i porównać z nim swoje życie. 

"Z ciszy" to tom, który porusza problem choroby, straty, a także radzenia sobie z wydarzeniami z przeszłości. Bywa tak, że niekiedy ludzie bezpodstawnie oceniani są za dane zachowanie i rzutuje to dużą zmianą w ich życiu. Nie potrafimy również przebaczać i przez bardzo długi czas nosimy w sobie złość i negatywne emocje.


Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji czytać żadnej książki z serii "Z miłości", to nic straconego. Zaletą jest to, że te książki można czytać w dowolnej kolejności, ponieważ każda z pozycji opowiada losy innych bohaterów. 

Ja oczywiście polecam Wam również i tę część. Emocjonalnie bardzo połączyłam się z Zoją, ponieważ również doświadczyłam w swoim życiu tego, jak rak potrafi wyssać z człowieka życie. Nie jest to łatwa historia, ale niesie nadzieję, że z każdego problemu można wyjść na prostą. Wystarczy spotkać na swojej drodze odpowiednie osoby. 

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu We Need YA.


2 komentarze: