środa, 15 stycznia 2020

"Piękno, które pozostanie" - Ashley Woodfolk

Wydawnictwo: We Need YA
Data wydania: 13 lutego 2019 roku
Liczba stron: 400


Trzej nastolatkowie. Na pozór różni. Wewnętrznie bardzo podobni. Mogłoby wydawać się, że żyją swoim życiem i nie są do nikogo podobni. Okazuje się jednak, że w życiu ogromne znaczenie ma dla nich muzyka, ale również serce każdego z nich zostało złamane przez stratę. 

Bohaterowie stracili bliskie osoby i muszą poradzić sobie z rozpaczą. Nikt nigdy nie jest gotowy na śmierć i rozstanie z drugim człowiekiem. 


"Piękno, które pozostanie" to nie jest lekka książka, dzięki której będziemy mogli odprężyć się. Autorka porusza ważne tematy i lawiruje uczuciami czytelnika. Niestety dominuje tutaj smutek, jednak nie jest to powód, aby przekreślać tę pozycję. Wykreowana fabuła obrazuje, że życie nie jest tylko kolorowe, ale bywa okrutne dla osób w każdym wieku. 

Jeżeli szukacie książki młodzieżowej, ale jednocześnie nie boicie się trudnego tematu, to ta pozycja będzie dla Was świetnym rozwiązaniem. Myślę, że może ona mieć najlepszy odbiór u osób, które kogoś straciły. Ale z drugiej strony, czy każdy z nas nie pożegnał w swoim życiu ważnej osoby?


Moja ocena: 6/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu We Need YA.

2 komentarze:

  1. Myślę, że mogłabym się skusić na tę książkę. To tytuł dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie czytam "Gdyby ocean nosił twoje imię" i nie wiem, co się dzieje, ale zaczęło ciągnąć mnie do młodzieżówek. W porę - w końcu zaraz skończę 30 lat. ;-) Myślę że po ten tytuł kiedyś też sięgnę.

    OdpowiedzUsuń